Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 18)

FC Porto 2:0 Boavista

FC Porto dobrze zareagowało na pierwszą ligową porażkę w ligowym sezonie z Pacos Ferreira i we wczorajszym meczu pokonało 2:0 Boavistę w debrach Porto. Po 27 kolejkach "Smoki" są liderem z 2-punktową przewagą nad Benfiką Lizbona.

"Smoki" wróciły do gry na Estadio do Dragao po 15 dniach przerwy ponieważ ostatni mecz u siebie rozgrywali ze Sportingiem Lizbona. Drużyna stęskniona za swoim podwórkiem bardzo szybko ruszyła do ataku i już w 2 minucie objęła prowadzenie. Z bocznego sektoru piłkę w pole karne dośrodkował Sergio Oliveira, a tam do bramki strzałem z głowy skierował ją Felipe. Brazylijczyk tradycyjnie wykonał akrobację powietrzną w geście radości po zdobytym golu. Goście odpowiedzieli groźną sytuacją z 10 minuty w której Renato Santos nie trafił jednak w światło bramki. Pierwsza połowa nie obfitowała w jakieś klarowne sytuacje obu drużyn i do szatni ekipy schodziły przy wyniku 1:0.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od podania w pole karne Ricardo Pereiry do Hectora Herrery, który w bardzo dobrej sytuacji uderzył wprost w golkipera gości. W 52 minucie Sergio Conceicao w miejsce Otavio wpuścił Olivera Torresa, który dał sporą swobodę FC Porto w poczynaniach w środkowej części boiska. Gol na 2:0 padł jednak po fatalnym błędzie Vagnera. Bramkarz gości wznawiał grę z piątego metra w 62 minucie i chyba sam do końca nie wie dlaczego rozpoczął grę podając wprost do... Hectora Herrery. Kapitan "Smoków" przebiegł więc z piłką kilka metrów i w sytuacji sam na sam podwyższył rezultat. Niespełna 10 minut później FC Porto miało znakomitą okazję do podwyższenia wyniku. Sędzia podyktował bowiem rzut karny, którego egzekutorem był Sergio Oliveira. Wychowanek FC Porto umieścił piłkę w siatce jednak w momencie strzału poślizgnął się i dokonał dwukrotnego kontaktu z piłką. Po protestach zawodników Boavisty, Manuel Oliveira obejrzał tą sytuację za pomocą systemu VAR i bramki nie uznał. Był to trzeci rzut karny niewykorzystany przez FC Porto w tym sezonie ligowym!

Czy wiesz, że?

• Felipe strzelił 4 gola w sezonie co jest dla niego najlepszym wynikiem w karierze.
  • Gole Felipe był najszybszym w derbach Porto od sezonu 1999/2000. Wówczas gola w 2 minucie zdobył również Mario Jardel.
  • Hector Herrera strzelił 4 gola w lidze w tym sezonie co jest dla niego podwojeniem dorobku z sezonu 2016/17.
  • Vincent Aboubakar zagrał setny mecz w FC Porto (52 gole i 13 asyst).
  • Oprócz Aboubakara było tylko trzech zawodników z Afryki, którzy zagrali minimum 100 razy dla FC Porto: Madjer, McCarthy i Brahimi.
  • Oliver Torres zagrał setny mecz w FC Porto (10 goli i 14 asyst).
  • FC Porto nie strzeliło trzeciego rzutu karnego w tym sezonie. Wcześniej mylili się: Soares i Brahimi.
  • Jedyny wykorzystany rzut karny w lidze przez gracza FC Porto był dziełem Vincenta Aboubakara.
  • 70 pkt. po 27 kolejkach jest trzecim najlepszym rezultatem FC Porto w XXI wieku: 1) 72 pkt. w sezonie 2002/03. 2) 77 pkt. w sezonie 2010/11.

18Estoril-Praia3126

Forum piłkarskie Sporting Poland Benfica Lizbona Liga portugalska AC Milan SSC Napoli Sassuolo Serie A Boca Juniors evertonpoland.com Polskie Centrum VfL Bochum nufc.com.pl | Newcastle United Skład Napoli, mecz Napoli LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United lechia-gdansk.pl Sporticos Pierwszy polski serwis o Gialloblu Geona Poland Button Bolton-Wanderers.pl Leicester City