Login :

Hasło :


FC Porto na Naszej Klasie FC Porto na Facebooku

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 96)

Moreirense 1:2 FC Porto

Moreirense 1:2 FC Porto

Drużyna Sergio Conceicao zapewniła sobie awans do półfinału Pucharu Portugalii wygrywając wczoraj na wyjeździe 2:1 z Moreirense. FC Porto o finał powalczy w dwumeczu ze Sportingiem Lizbona.

Pierwsza jedenastka gości znacznie różniła się od tej, która zagrała w ostatnim meczu ligowym z Vitorią Guimaraes i tak od pierwszych minut oglądaliśmy min. Casillasa, Hernaniego, Soaresa, Layuna, Felipe i Herrerę. Mimo sporych rotacji na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać bo już w 8. minucie ładną asystę Soaresa wykorzystał ze stoickim spokojem kapitan "Smoków" - Hector Herrera. FC Porto podwyższyło na 2:0 w 20. minucie gdy po wrzutce Tellesa w pole karne i wybyciu piłki przez obrońców, piłkę do siatki płaskim strzałem skierował ten o którym wiele się w ostatnim czasie pisze - Miguel Layun. Po golach reprezentantów Meksyku do głosu doszło Moreirense tworząc trzy groźne sytuacje przed przerwą lecz żadna z nich nie znalazła drogi do bramki.

Na drugą połowę w miejsce narzekającego na uraz mięśniowy Brahimiego wszedł Andre Andre, a więc problem przemęczenia pojawił się po raz kolejny po tym jak w meczu z Vitorią Guimaraes plac gry z tego samego powodu opuścił Marega. Drugie 45 minut w większości czasu było po prostu nudne, a kontaktowa bramka gospodarzy padła po pięnym golu z głowy wprowadzonego z łąwki Edno w 73 minucie. FC Porto mogło odpowiedzieć dwukrotnie na tą sytuację jednak świetne okazje zmarnowali kolejno: Marcano i Soares.

FC Porto tak jak wspomniałem na początku artykułu zagra dwumecz w półfinale ze Sportingiem Lizbona, a co ciekawe oprócz tego zagrają z popularnymi Lwami jeszcze dwa mecze w tym sezonie: w lidze oraz półfinale Taca da Liga. Kolejny mecz "Smoków" w poniedziałek, a przeciwnikiem w 18. kolejce ligi portugalskiej będzie zamykający tabelę Estoril Praia.

Autor: pawcyk27, 2018-01-12 09:53:02

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Shoutbox:

Zdjęcie tygodnia


Poprzedni mecz

11. kolejka ligi portugalskiej
vs
FC Famalicão-FC Porto
0 : 1
2025-11-09, 19:00
Estádio Municipal de Famalicão (Vila Nova de Famalicão)
(tak typowaliśmy)

Kolejny mecz

4. runda Pucharu Portugalii
vs
FC Porto-Sintrense
Typuj wynik meczu
2025-11-22, 21:15
Estádio do Dragão (Porto)

Liga portugalska

1FC Porto925
2Sporting CP922
3Benfica Lizbona921
4Gil Vicente FC919
5FC Famalicão916
6Moreirense FC915
7SC Braga913
8Rió Ave FC911
CD Santa Clara911
Nacional Madeira911
Vitoria Guimarães SC911
12FC Alverca910
13FC Arouca99
14Casa Pia AC98
15GD Estoril Praia97
Estrela Amadora97
17CD Tondela95
18AFS91

Buttony

Forum piłkarskie Benfica Lizbona AC Milan Liga portugalska SSC Napoli Sassuolo Serie A nufc.com.pl | Newcastle United LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United Pierwszy polski serwis o Gialloblu

Pozdrowienia


© 2009-2025 www.fc-porto.pl