Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 23)

FC Porto 3:2 Portimonense

FC Porto awansowało do 1/8 finału Pucharu Portugalii po meczu pełnym dramaturgii z Portimonense, które prowadziło na Estadio do Dragao do 90. minuty! Wygrana wyszarpana w doliczonych minutach z pewnością pozytywnie wpłynie na drużynę "Smoków" i ci z optymizmem mogą przygotowywać się do wtorkowego meczu Ligi Mistrzów z Besiktasem Stambuł.

Przedmeczowe wypowiedzi Sergio Conceicao o tym, że spotkanie z Portimonense po przerwie na reprezentacje będzie należeć do gatunku z tych bardzo ciężkich, były traktowane nieco z przymrużeniem oka. "Smoki" rozbiły tego rywala przecież w lidze 5:2 i mają jak na razie wspaniałe wyniki w sezonie. Conceicao jednak wiedział co mówił i kibice, którzy zostali na stadionie do samego końca meczu na pewno nie mieli czego żałować.

Gospodarze zaczęli z przytupem i w już 4 minucie po dośrodkowaniu Alexa Tellesa z rzutu rożnego, Danilo Pereira umieścił piłkę w siatce z bliskiej odległości. Kilka chwil później Jesus Corona po pięknej solowej akcji mógł podwyższyć prowadzenie jednak to goście za sprawą strzału Wellingtona z 30 minuty byli autorami kolejnego gola. W 69. minucie pięknym strzałem sprzed pola karnego popisał się Pedro Sa i zastępujący w bramce Jose Sa - Iker Casillas po raz drugi wyciągał piłkę z siatki. Conceicao zareagował natychmiast wpuszczając na plac gry w miejsce Andre zawodnika z FC Porto B - Andre Pereirę i postawił taktycznie wszystko na ofensywę by przynajmniej wyrównać stan meczu. W 78. minucie z pomocą przyszedł zawodnik gości - Felipe Macedo, który otrzymał drugą żółtą kartkę i "Smoki" na ostatnie 15 minut uzyskały przewagę jednego gracza. To pozwoliło na strzelenie dwóch goli! W 91. minucie po pięknym podaniu Tellesa, Aboubakar zachował zimną krew w sytuacji sam na sam i doprowadził do remisu, a gola dającego awans w 96. minucie po podaniu debiutującego Pereiry zdobył Yacine Brahimi wprowadzając Estadio do Dragao w stan euforii.

Estoril-Praia148

Forum piłkarskie Sporting Poland Benfica Lizbona Liga portugalska AC Milan SSC Napoli Serie A Boca Juniors evertonpoland.com Polskie Centrum VfL Bochum nufc.com.pl | Newcastle United Skład Napoli, mecz Napoli LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United lechia-gdansk.pl Sporticos Pierwszy polski serwis o Gialloblu Geona Poland Button Bolton-Wanderers.pl Leicester City Zaplecze Bundesligi