Jak informuje dzisiejsze wydanie dziennika Record, FC Porto porozumiało się z Jacksonem w sprawie pozostania Kolumbijczyka na Estadio do Dragao. Prezydent Smoków, Pinto da Costa obiecał zawodnikowi, że nie będzie stawiał żadnych problemów za rok, jeśli Jackson zdecyduje się pozostać w Porto. Podobna sytuacja miała miejsce z Fernando, który ostatecznie odszedł do Manchesteru City.
Podczas zimowego okna transferowego Fernando był bliski podpisania umowy z Manchesterem City na zasadzie wolnego transferu (jego kontrakt wygasał w czerwcu 2014 roku), ale dzięki dżentelmeńskiej umowie z Pinto da Costą podpisał on nową, trzyletnią umowę z FC Porto. Obaj panowie dogadali się, że latem 2014 roku Fernando będzie mógł odejść z FC Porto, jeśli jakiś klub zapłaci za niego 15 mln euro. Przypomnijmy, że klauzula wypowiedzenia wynosiła 30 mln euro, a znany z twardych negocjacji prezydent Smoków zazwyczaj za swoich zawodników żąda kwoty w okolicach klauzuli. Być może taka sytuacja się powtórzy, lecz tym razem będzie chodzić o dwukrotnego najlepszego strzelca ligi portugalskiej, Jacksona Martineza.
Jackson Martinez niemalże od roku jest łączony z odejściem z Estadio do Dragao, lecz do tej pory nie wpłynęła żadna oferta, która zadowoliłaby kierownictwo Porto. Pinto da Costa w sprawie Jacksona jest nieugięty i żąda kwoty zapisanej w klauzuli odejścia, czyli 40 mln euro! Sam Jackson wielokrotnie powtarzał, że chciałby spróbować swoich sił w innej lidze. Ostatnio poprosił też o przedłużenie wakacji, co mogłoby wskazywać na to, iż chce zostać sprzedany.
Dzisiejsze wydanie Recordu informuje, że Jackson zostanie w Porto na kolejny sezon! Najprawdopodobniej zawodnik, agent i prezydent Porto dogadali się w sprawie sprzedaży Kolumbijczyka latem 2015 roku. Kontrakt Cha Cha Cha z FC Porto wygasa w czerwcu 2016 roku, a więc, jeśli ta informacja okaże się prawdziwa, w najbliższym czasie możemy spodziewać się przedłużenia umowy z reprezentantem Kolumbii.
Jackson Martinez przybył do FC Porto latem 2012 roku z Jaguares za 8,8 mln euro. W ciągu dwóch sezonów w biało-niebieskich barwach zagrał w 94 spotkaniach, w których strzelił 60 bramek.
Autor: umbro122, 2014-07-27 15:24:04
Fajnie by było gdyby Jackson został. Wtedy z 20 bramek w lidze jest zagwarantowane :) Pewne jest, że nikt za JAcksona nie da 40 baniek. Ciekawe na ile się umówili z PdC. Pewnie z 25 mln.
umbro122, 2014-07-27 15:35:01
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.
6. kolejka ligi portugalskiej | ||
![]() | vs | ![]() |
Rió Ave FC | - | FC Porto |
0 : 3 | ||
2025-09-19, 21:15 Estádio do Rio Ave FC (Vila do Conde) | ||
(tak typowaliśmy) |
1. kolejka Ligi Europy | ||
![]() | vs | ![]() |
Red Bull Salzburg | - | FC Porto |
Typuj wynik meczu | ||
2025-09-25, 21:00 Red Bull Arena Salzburg (Salzburg, Austria) |
Drużyna | M | Pkt. | |
1 | FC Porto | 6 | 18 |
2 | Sporting CP | 5 | 12 |
Moreirense FC | 5 | 12 | |
4 | Benfica Lizbona | 4 | 10 |
FC Famalicão | 5 | 10 | |
Gil Vicente FC | 5 | 10 | |
7 | SC Braga | 5 | 8 |
8 | Vitoria Guimarães SC | 5 | 7 |
9 | Casa Pia AC | 5 | 6 |
10 | GD Estoril Praia | 5 | 5 |
CD Santa Clara | 5 | 5 | |
FC Arouca | 5 | 5 | |
13 | FC Alverca | 5 | 4 |
Nacional Madeira | 5 | 4 | |
15 | Estrela Amadora | 5 | 3 |
Rió Ave FC | 5 | 3 | |
17 | AFS | 5 | 1 |
CD Tondela | 5 | 1 |