We wczorajszym meczu na Estádio do Dragão FC Porto pewnie wygrało z SC Bragą 2:0. Bramki dla drużyny Smoków zdobywali Fabio Cardoso oraz Evanilson. Dzięki temu zwycięstwu drużyna wicemistrza kraju oddaliła się na 5 punktów w tabeli od swojego wczorajszego przeciwnika.
Pierwsza groźna sytuacja w tym meczu została od razu zamieniona na gola, kiedy to w 12 minucie dośrodkowanie Francisco Conceicao pewnym strzałem głową wykorzystał Fabio Cardoso. Braga mogła wyrównać w 32 minucie meczu, ale strzał z najbliższej odległości Ricardo Horty instynktownie obronił Diogo Costa.
Na początku drugiej połowy nastąpiło podwyższenie wyniku przez piłkarzy Sergio Conceicao. W 48 minucie faulowany przez bramkarza był Evanilson. Następnie sam poszkodowany pewnie wykonał jedenastkę. W 64 minucie odpowiedzieć chciała Braga, natomiast strzał z dystansu Andre Horty nie sprawił żadnych problemów portugalskiemu bramkarzowi Porto. Do końca meczu Smoki kontrolowały już przebieg spotkania i nie pozwoliły Arcybiskupom stworzyć żadnego zagrożenia pod swoją bramką.
Autor: Michał, 2024-01-15 22:06:23
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.
6. kolejka ligi portugalskiej | ||
![]() | vs | ![]() |
Rió Ave FC | - | FC Porto |
0 : 3 | ||
2025-09-19, 21:15 Estádio do Rio Ave FC (Vila do Conde) | ||
(tak typowaliśmy) |
1. kolejka Ligi Europy | ||
![]() | vs | ![]() |
Red Bull Salzburg | - | FC Porto |
Typuj wynik meczu | ||
2025-09-25, 21:00 Red Bull Arena Salzburg (Salzburg, Austria) |
Drużyna | M | Pkt. | |
1 | FC Porto | 6 | 18 |
2 | Sporting CP | 5 | 12 |
Moreirense FC | 5 | 12 | |
4 | Benfica Lizbona | 4 | 10 |
FC Famalicão | 5 | 10 | |
Gil Vicente FC | 5 | 10 | |
7 | SC Braga | 5 | 8 |
8 | Vitoria Guimarães SC | 5 | 7 |
9 | Casa Pia AC | 5 | 6 |
10 | GD Estoril Praia | 5 | 5 |
CD Santa Clara | 5 | 5 | |
FC Arouca | 5 | 5 | |
13 | FC Alverca | 5 | 4 |
Nacional Madeira | 5 | 4 | |
15 | Estrela Amadora | 5 | 3 |
Rió Ave FC | 5 | 3 | |
17 | AFS | 5 | 1 |
CD Tondela | 5 | 1 |