Typer Europejskich Pucharów

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 6)

Cios w ostatniej w akcji! Atletico - FC Porto 2:1

W środę, w pierwszej kolejce grupy B Ligi Mistrzów w sezonie 2022/23, choć przez całość trwania meczu mistrz Portugalii FC Porto stworzył więcej sytuacji bramkowych, oddał więcej strzałów, to wrócił z Hiszpanii bez punktów (2:1) i kontuzją u Otavio. Brazylijczyk najprawdopodobniej nie wystąpi w przyszłym tygodniu przeciwko Club Brugge.

Sérgio Conceição dokonał dwóch zmian w jedenastce względem ostatniego meczu ligowego z Gil Vicente. Zaidu i Evanilson zastąpili Wendella i Toniego Martineza. Pierwszą okazję w meczu wypracowali sobie gospodarze. W 8. minucie Yannick Carrasco postanowił oddać strzał bezpośrednio na bramkę Diogo Costy z rzutu wolnego, ale piłka minęła poprzeczkę.

W 50. minucie kapitan Atletico Madryt Koke uderzeniem zza pola karnego umieścił piłkę w siatce Diogo Costy. Sędzia główny Szymon Marciniak po analizie VAR nie uznał trafienia, ponieważ na pozycji spalonej znajdował się asystujący w tej akcji Rodrigo de Paul. W 81. minucie w polu karnym Atletico Madryt upadł Mehdi Taremi. Reprezentant Iranu jednak zamiast wywalczenia rzutu karnego, został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za symulowanie i musiał przedwcześnie opuścić murawę.

Worek z bramkami otworzył się dopiero w doliczonym czasie. W pierwszej minucie dodatkowych dziewięciu minut, Mario Hermoso strzałem z obrębu pola karnego i po rykoszecie Pepe dał prowadzenie gospodarzom. FC Porto nie poddało się i próbowało doprowadzić do wyrównania. W czwartej minucie dodanych do regulaminowych dziewięćdziesięciu, po rzucie z autu Zaidu, piłkę ręką w jedenastce zagrał ten, który chwilę wcześniej strzelił gola, czyli Mario Hermoso. Do rzutu karnego podszedł Kolumbijczyk Matheus Uribe i mimo starań Jana Oblaka dał wynik 1:1. W 10. minucie z doliczonych dziewięciu, gdy korzystny rezultat był na wyciągnięcie ręki, złudzeń gości pozbawił Antoine Griezmann. Mistrz świata z 2018 roku po zgraniu przez Axela Witsela, pokonał strzałem głową Diogo Costę wykorzystując błąd w ustawieniu Pepe.

W drugim spotkaniu grupy B mistrz Belgii Club Brugge niespodziewanie wygrał na własnym stadionie z trzecim zespołem sezonu 2021/22 Bundesligi Bayerem 04 Leverkusen 1:0 po bramce Abakara Sylli (42. minuta). “Smoki” muszą szybko odtrząsnąć się z porażki doznanej w Madrycie, bo już w sobotę (10 września) na Estadio do Dragao zmierzą się z GD Chaves. Przyjezdni po pięciu kolejkach mają osiem punktów i zajmują siódme miejsce w tabeli.

Autor: domi, 2022-09-09 17:41:51