Typer Europejskich Pucharów

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 5)

Wymęczone zwycięstwo. FC Vizela - FC Porto 0:1

Po udanej inauguracji sezonu ligowego 2022/23 na Estádio do Dragão z Maritimo (5:1), przyszła pora na pierwszy mecz wyjazdowy. W niedzielę w Vizeli na miejscowym stadionie, mistrz Portugalii - FC Porto miał za przeciwnika czternasty zespół ubiegłego sezonu FC Vizelę. Podopieczni Álvaro Pacheco długo się bronili, ale w 90. minucie obrona FC Vizeli w końcu skapitulowała, a gola i ostatecznie trzy punkty zapewnił Ivan Marcano.

Trener Sérgio Conceição desygnował na ten mecz ten wyjściowy skład, który tydzień temu wyszedł na mecz z Maritimo. FC Vizela wyszła na boisko z dobrze opracowanym planem taktycznym i FC Porto przez większość meczu było bardzo ciężko sforsować obronę rywali. Pierwszy strzał goście oddali w 8. minucie, ale piłka po strzale Matheusa Uribe poszybowała ponad bramkę. W 34. minucie Nuno Moreira po raz pierwszy zagroził bramce strzeżonej przez Diogo Costę, uderzając zza pola karnego.

Po przerwie Sérgio Conceição dokonał pierwszej zmiany i Danny’ego Loadera zmienił Gabriel Veron. Brazylijczyk już kilkadziesiąt sekund później miał szansę na zmianę wyniku, ale po dośrodkowaniu w pole karne przez João Mário uderzył wprost dobrze ustanowionego bramkarza FC Vizela Fabijana Buntica. Strzelecką niemoc udała się przełamać w 90. minucie, kiedy to po rozegraniu rzutu wolnego i dośrodkowaniu Wendersona Galeno piłkę strzałem głową do bramki skierował hiszpański stoper Ivan Marcano.

W sobotę 20 sierpnia w klasyku ligi portugalskiej, FC Porto na Estádio do Dragão podejmie Sporting CP. Podopieczni Rubena Amorima po dwóch kolejkach mają cztery punkty (3:3 z SC Bragą i 3:0 z Rio Ave) i oba zespoły będą walczyć o korzystny wynik.

Autor: domi, 2022-08-15 15:54:15