Typer Europejskich Pucharów

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 9)

Superpuchar jest nasz! FC Porto vs CD Tondela 3:0

Jak co roku, tydzień przed inauguracją rozgrywek ligowych rozgrywany jest mecz o Superpuchar Portugalii. W sobotni wieczór mistrz i zdobywca Pucharu Portugalii FC Porto pokonał finalistę CD Tondela 3:0, po dwóch bramkach Mehdi Taremiego i jednej Evanilsona.

Rada dyscyplinarna Portugalskiej Federacji Piłkarskiej (FPF) ogłosiła w poniedziałek decyzję o zawieszeniu czterech piłkarzy FC Porto z powodu obraźliwych wypowiedzi podczas świętowania tytułu. Karę dostali Diogo Costa, Wilson Manafa, Fabio Cardoso i Otavio. Dodatkowo na klub nałożono grzywnę 15,300 euro. Nie mógł wystąpić także nowy nabytek David Carmo, z powodu zawieszenia za czerwoną kartkę jeszcze w barwach SC Bragi.

Na pierwszą bramkę kibice zebrani na Estádio Municipal de Aveiro czekali trzydzieści minut. Po wznowieniu z rzutu rożnego piłkę głową zgrał Evanilson, a do siatki trafił Mehdi Taremi. Trzy minuty obaj panowie zamienili się rolami. Mehdi Taremi po świetnej szarży trafił w słupek, a dobił piłkę Evanilson. Wynik ustalił w 82. minucie Mehdi Taremi, notując w tym spotkaniu swoje drugie trafienie.

Po ostatnim gwizdku, FC Porto mogło cieszyć się z tzw. potrójnej korony. Triumf w Superpucharze Portugalii był 23. w historii klubu. Większą ilością może pochwalić się tylko Benfica, która ma jeden puchar więcej od “Smoków”.

Autor: domi, 2022-07-31 14:03:07