Typer Europejskich Pucharów

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 3)

Rekord zdobytych punktów pobity! FC Porto - Estoril 2:0

Choć FC Porto zapewniło sobie mistrzostwo w ubiegłym tygodniu zwycięstwem na Estadio da Luz nad Benfiką (1:0), to według regulaminu dopiero w sobotę na własnym stadionie mogli oficjalnie wznieść do góry puchar. Wygrywając z Estoril (2:0) “Smoki” pobiły rekord zdobytych punktów w lidze (91), który poprzednio wynosił 88 (Benfica 2015/16 i FC Porto 2017/18).

Najważniejszą zmianą jaką dokonał Sergio Conceicao w wyjściowym składzie była pozycja bramkarza. Claudio Ramos zastąpił w bramce Diogo Costę, który w ogóle nie widniał w kadrze meczowej. W jego miejsce powołany został reprezentujący drużynę B Francisco Meixedo.

Pierwsza połowa upłynęła bez większych historii. Na inauguracyjne trafienie trzeba było poczekać do 48. minuty. Wtedy piłkę do własnej bramki skierował obrońca Estoril Joaozinho. Wynik ustalił w 88. minucie Fernando Andrade, który wszedł na boisko dwie minuty wcześniej zmieniając Joao Mario. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Fabio Vieira. W doliczonym czasie debiut zaliczył Francisco Meixedo, który zmienił Claudio Ramosa.

Sezon 2021/22 “Smoki” oficjalnie zamkną w niedzielę 22 maja. O osiemnasty Puchar Portugalii w finale na Estádio Nacional do Jamor podejmą CD Tondelę.

Autor: domi, 2022-05-14 15:04:06