Typer Europejskich Pucharów

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 8)

Liverpool 2:0 FC Porto

FC Porto uległo w wyjazdowym spotkaniu na Anfield 0:2 lecz zachowało szanse na awans z grupy Ligi Mistrzów. Atletico Madryt przegrało bowiem u siebie z AC Milan i w ostatniej kolejce na Estadio do Dragao zagra ze "Smokami" o awans.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka ”The Reds” wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania. Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 25. minucie w drużynie Porto doszło do zmiany. Fábio Cardoso wszedł za Pepe. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ibrahimę Konaté z Liverpool FC, a w 40. minucie Andrésa Uribego z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Liverpool FC w 52. minucie spotkania, gdy Thiago Alcântara strzelił pierwszego gola. W 63. minucie Thiago Alcântara został zastąpiony przez Jordana Hendersona. W tej samej minucie w drużynie Liverpool FC doszło do zmiany. Andrew Robertson wszedł za Konstantinosa Tsimikasa. Chwilę później trener Porto postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Mehdiego Taremiego. Na boisko wszedł Francisco Conceição, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w jedenastce Porto doszło do zmiany. Vitinha wszedł za Sérgia Oliveirę. Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Liverpool FC, zdobywając kolejną bramkę. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jordan Henderson. Między 71. a 82. minutą, boisko opuścili ”The Reds”: Mohamed Salah, Sadio Mané, Alex Oxlade-Chamberlain, na ich miejsce weszli: Fabinho, Divock Origi, James Milner. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Evanilsona, Andrésa Uribego zajęli: Toni Martínez, Marko Grujić. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Chancela Mbembę z Porto, a w 88. minucie Jamesa Milnera z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Skrót: Klik.

Autor: pawcyk27, 2021-11-25 12:13:39