Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 14)

FC Famalicao 1:4 Fc Porto

22:00 Estadio Municipal de Famalicao,o tej godzinie na tym stadionie odbył się mecz pomiędzy Famalicao a Fc Porto,które goni Sporting w ligowej tabelii,po tym meczu Porto traci dalej 4 pkt do mocnego w tym sezonie Sportingu.Lecz Lwy też się w końcu potkną bo bywało już tak nie raz.

Porto już od początku dominowało w tym spotkaniu,już w 12 minucie do siatki gospodarzy trafił Mehdi Taremii,który był w tym meczu groźny jak gepard.

Niestety dobra gra na chwile opuściła ekipę Smoków,bo w 20 minucie Diogo Leite sprokurował rzut karny który gospodarze zamienili na gola,a dokładnie Jhonata Robert,który wręcz idealnie wykonał rzut karny i mieliśmy już 1:1.

W 31 minucie mieliśmy już drugi karny w tym meczu,tym razem kolejny piłkarz Smoków faulował a raczej były piłkarz Smoków,chodzi o Vane Alvesa,który wyszedł z bramki i wyciął z ziemi Taremiego,karnego na gola zamienił niezawodny egzekutor rzutów karnych Sergio Oliveira 1:2 dla Smoków.

W drugiej połowie to Famalicao wzięło się do roboty,przewaga Smoków stopniała,a gra przypominała grę drużyny B a nie pierwszego garnituru.

Na szczęście w 58 minucie na 1:3 wynik ustalił Taremii,który zaczyna odpalać formę życia i był to jego 6 gol ligowy w tym sezonie,łącznie w tym sezonie goli ma juz 8 i 5 asyst.

W 89 minucie Porto wyprowadziło ostateczną kontrę,piłkę przez całę boisko holował Luis Diaz który podał w tempo do Joao Mario a ten efektownym strzałem od poprzeczki ustala wynik meczu na 1:4.

Mecz zakończył się wynikiem 1:4,poza wynikiem Porto ma sobie wiele do zarzucenia,bo momentalnie gra przypominała grę drużyny B która w tym sezonie jest na dole tabeli.

Ciekawostką jest to,że w pierwszym składzie Famalicao mogliśmy zobaczyć w tym meczu byłych piłkarzy Porto,Vane Alvesa i Diogo Queirosa.Niestety nie mogą zaliczyć tego meczu do udanych!

Autor: Enrux, 2021-01-12 12:48:19