Typer Europejskich Pucharów

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 6)

FC Porto 2:0 Benfica Lizbona. Smoki z Superpucharem!

FC Porto pokonało wczoraj w Aveiro Benfikę Lizbona 2:0 i zdobyło 22. Superpuchar Portugalii w swojej historii! "Smoki" po trzech wygranych klasykach w zeszłym sezonie nie zstąpili z dobrej ścieżki i znów pokazali wyższość nad drużyną "Orłów".

Po mistrzostwie Portugalii i pucharze Portugalii, krajowy Superpuchar jest trzecim zdobytym trofeum w ostatnich 6 miesiącach przez drużynę, którą dyryguje Sergio Conceicao!

W 22 minucie spotkanie stało się to co w ostatnim meczu z Nacionalem. Taremi został sfaulowany przez bramkarza i FC Porto otrzymało jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Sergio Oliveira. Środkowa faza meczu obfitowała w sytuacja z obu stron. Goście zagrozili strzałem z dystansu Uribe oraz sytuacją podbramową Maregi. Gospodarzom na przeszkodzie stawał świetnie dysponowany Marchesin, a w 88 po strzale Grimaldo z rzutu wolnego piłka odbiła się od spojenia. Chwilę po tym zdarzeniu wynik ustalił wcześniej wprowadzony Luis Diaz! Kolumbijczyk otrzymał ładne podanie w pole karne od Jesusa Corony i płaskim strzałem w 90 minucie zapewnił "Smokom" Superpuchar Portugalii.

Autor: pawcyk27, 2020-12-24 05:10:50