Typer Europejskich Pucharów

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 8)

Fc Porto 2:1 Pacos Fereira

Ćwierćfinał Pucharu Ligi,Smoki podejmowały zespół Pacos Fereira, z którym już przegrały w tym sezonie w lidze sensacyjnie 3:2.Nie było to łatwe spotkanie,bo widać,że zespół Pacos nie leży Smokom ale udało się przejść do półfinału!

Na gole trzeba było czekać długo,ataki z obu stron przez cały mecz nieustawały,oba bloki defensywne miały co robić w tym meczu,ale to Smoki zadały pierwszy cios.

72 minuta wyrzut z autu,zamieszanie w polu karnym,bramkarz piąstkuje piłkę która trafia do niepilnowanego Malanga Sarra a ten strzałem na pustą bramkę ustala wynik spotkania na 1:0.

Jest to jego pierwsze trafienie w barwach Smoków!

79 minuta akcja prawą stroną,Corona zagrywa do niepilnowanego Nanu który w tym meczu był topowym zawodnikiem, ten odgrywa mocno po ziemii do Luisa Diaza a on mocnym strzałem pokonuje bramkarza gości i ustala wynik na 2:0.

Szybkie wznowienie i mamy już bramkę na 2:1 w 81 minucie,ładna akcja gości,Mohamed Diaby podaje na prawą stronę do Adriano Castanheiry,on schodzi do środka i mocnym strzałem na lewy słupek bramki pokonuje pewnie Diogo Coste który przy tym strzale nawet się nie ruszył.

I takim wynikiem kończy się to spotkanie,Porto zagrało jak należy i melduje się w Półfinale Pucharu Ligi w którym czekają takie zespoły jak Sporting Lisbona,Sporting Braga i Benfika.

Autor: Enrux, 2020-12-17 14:32:39