Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 7)

Fc Porto 3:0 Olympique Marsyllia

Kolejny magiczny wieczór w wykonaniu Smoków w rozgrywkach w Ligi Mistrzów! Ewidentnie Sergio Conceicao skupia się w tym sezonie na tych rozgrywkach, co widać po grze i wynikach Smoków w Champions League,6 oczek po 3 kolejkach,3 dobre spotkania czego chcieć więcej!

Porto zaczęło mecz wręcz znakomicie bo już w 4 minucie,trochę zamieszania ale piłka ląduje pod nogami Otavio ten podaje do Corony,piłka znowu się odbijała, ostatecznie piłka dotarła do Corony,wypatrzył Marege który wbiegał w pole karne i podaniem po ziemi zdobył swoja asyste a Marega lekkim strzałem na pustą bramkę ustala wynik spotkania na 1:0.

8 minuta spotkania,Thauvin przedziera się przez obronę Smoków pokazuje swoje umiejętności techniczne i w ostateczności na jego drodze staje Malang Sarr który uderza go klatką piersiową i mamy rzut karny,do piłki podchodzi Dimitri Payet który fatalnie przestrzela nad bramką i mamy dalej 1:0 dla Smoków!

25 minuta atak prawą stroną Manafa do Corony ten wchodzi lekko w pole karne dośrodkowywuje, piłka leci na głowę Manafy i sędzia gwizda,koniec meczu? Nie! Faul na Coronie, obrońca Marsylli fauluje ostro piłkarza Smoków i mamy wapno! Do piłki podchodzi najlepszy strzelec Porto w tym sezonie, czyli Sergio Oliveira który mocno uderza piłkę w lewy dolny róg bramki i mamy 2:0! To 5 gol w 9 meczach Sergio w tym sezonie! Zapowiada się znakomity sezon naszego wychowanka!

Do końca pierwszej Połowy nie działo się nic nadzwyczajnego,później obserwowaliśmy próby Marsylli ze znikomym skutkiem,i bardzo mądrą grę Smoków ktora zaowocowała bramką w minucie 68!

Piękna kontra w wykonaniu Corony,obrońcy byli tuż za nim, z prawej strony niepilnowany Marega który już czekał na piłkę, ale Corona postanowił zamarkowac i wybrał inną opcje, Luisa Diaza który wybiegał z lewej strony,Corona zamarkował poczekał, podał a Luis Diaz popisał się pięknym uderzeniem na długi słupek bramkarz wręcz bez szans i mamy 3:0! I drugą asyste Corony!

Do końca spotkania nie działo się już nic! Dobry, spokojny przede wszystkim mecz w wykonaniu Smoków! Warto pochwalić dzisiaj linię Defensywną która grała na luzie bez błędów!

Najlepszy zawodnik meczu? Jesus Corona 3 asysty jakby nie patrzeć podanie do Maregi,rzut karny również na nim i ostatnie świetne zagranie do Luisa Diaza!

Autor: Enrux, 2020-11-03 18:17:24