Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 142)

FC Porto 1:0 Gil Vicente

Sobotni wieczór 5 kolejka ligi NOS,a Porto na Dragao podejmuje dobrze grającego rywala a mianowicie Gil Vicente, popularne w Portugalii koguty w poprzednim sezonie potrafiły urwać Smokom na początku rozgrywek  punkty pokonując wówczas Porto 2:1.Tutaj również kolorowo nie było,wygrana jest ale w słabym stylu...

Dlaczego w słabym stylu? Porto od początku wydawało się pogubione w grze,drużyna gości od początku postawiła na duży pressing,co owocowało stratami ze strony Porto i niedokładnością w grze.

Okazji w pierwszej połowie na gola nie brakowało,obie drużyny wymieniały się w tym aspekcie groźnymi sytuacjami.Ale najlepszą okazję na gola mial Evanilson którego główka po rzucie rożnym poszybowała na poprzeczkę,ale co sie odwlecze to nie ucieczę,40 minuta spotkania,wymiana Corony z Zaidu,Zaidu wypatruje Nakajimy bliżej pola karnego, podaje piłkę ten mocnym podaniem w głąb pola karnego wypatrzył Evanilsona, który mocnym uderzeniem ustala wynik meczu na 1:0.Jest to 1 występ 21-latka w Lidze NOS i pierwszy gol!

Tak jak mówiłem sytuacji było dużo lecz gol padł tylko 1,pierwsza połowa to niewykorzystane sytuację z obu stron i duża niedokładność obu drużyn ale bardziej można tu za niedokładnośc zganić Porto.

W drugiej połowie to Porto wzięło się do roboty,lecz tego dnia w niesamowitej dyspozycji był bramkarz gości Denis Matos,który bronił strzały nawet podwójnie,uderzenia Vieiry czy Nakajimy który tego dnia był również w niesamowitej formie.

Najlepszą sytuację na podwyższenie rezultatu miał Uribe w 59 minucie,mamy rzut karny sędzia na Varze dostrzegł że piłka po uderzeniu Romario Baro trafiła piłkarza Gil Vicente,sędzie wskazał po analizie na wapno do piłki podszedł Uribe, który uderzył w prawą stronę bramki, lecz niesamowicie dysponowany Denis broni  uderzenie i dalej jest 1:0.

Dalej mogliśmy dostrzec niedokładność,wiele ataków gości,no i niestety czerwoną kartkę Zaidu.. Który brutalnie zatrzymał piłkarza gości w 74 minucie,po tej sytuacji otrzymał drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną.

Mecz kończy się wynikiem 1:0 gra Smoków pozostawia wiele do życzenia,momentami głowa bolała od patrzenia,kilka zmian a najlepsza zmianą tego meczu było ściągnięcie Toniego Martineza który momentami wyglądał jakby miał kłody zamist nóg.. W jego miejsce Romario Baro który zagrał brdzo dobre spotkanie,po wejściu dał wiele jakości.

Najlepszym zawodnikiem Porto w tym meczu według mnie Nakajima,dużo ataków,kreowania akcji,dużo indywidualności i zadziorności i przypomnę że to po jego asyście padła bramka! Warto też pochwalić po raz kolejny Coronę który jest niezastąpiony,Evanilsona który przy odrobinie szczęścia mógł ustrzelić hat tricka i Fabio Vieire który nie raz pokazywał że za kilka lat może być topowym pomocnikiem na świecie,pełen luz i dobra kontrola piłki dzisiaj mocno owocowały,np przy strzale który oddał z powietrza po rzucie rożnym niestety ten przeleciał centymetry obok słupka.

Nagrodę za mecz dostał Fabio Vieira i Evanilson!

Autor: Enrux, 2020-10-24 23:54:40

Ważne 3 punkty ;) Obecny sezon przyniesie wiele niespodzianek w topowych ligach, nie tylko portugalskiej. Zawodnicy grają praktycznie co 3 dni jeśli ich klub gra w europejskich pucharach, a dochodzą im jeszcze reprezentacje. Natłok spotkań, brak przerw i kontuzje. Będzie ciekawie :P

pawcyk27, 2020-10-25 10:07:40

To na pewno :D Tylko że nasza gra zrobiła się tak przewidywalna jak gra Hiszpanii za ery Del Bosque.. Cały czas to samo,ten sam skład.Grujić dalej czeka na debiut,Taremi z Evanilsonem to byłby bramkostrzelny duet,Nakajima fajnie że wrócił i widać że ma to coś,jedynie Corona jest bezpieczny bo co mecz gra na ocenę 8/9,Pepe się zrobił do ogrywania ostatnio,każdy go nawija a mbemba strasznie wychodzi do przodu i robi dziury :D Manafa też za wysoko idzie i potem kontry są.. Dużo do zmiany,Nanu powinien zacząć grać bo Mani ostatnio źle gra.