Typer Ekstraklasy

Login :

Hasło :


FC Porto na Naszej Klasie FC Porto na Facebooku

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 18)

Pinto Da Costa opublikował zobowiązania

Pinto Da Costa opublikował zobowiązania

Pinto Da Costa chce kontynuować swoją działalność prezydenta FC Porto. W tym celu na specjalnie założonej stronie internetowej zamieścił swój plan na nadchodzącą kadencję.

W swoim liście otwartym Pinto Da Costa podkreśla swój wkład w funkcjonowanie klubu podczas 38 lat pełnienia funkcji prezydenta klubu, a wcześniej dyrektora piłkarskiego czy dyrektora sekcji sportów amatorskich. Mimo to, zaznacza, że nie chce skupiać się na przeszłości, bo tym, co zawsze nim kierowało, była przyszłość klubu.

Pinto Da Costa zauważa, że w wyniku pandemii dysproporcje finansowe pomiędzy najbogatszymi klubami a tymi biedniejszymi stale się powiększają. Doświadczenie jakie zebrał i umiejętność ciągłego dostosowywania się do warunków panujących na rynku piłkarskim pozwolą mu na wyjście obronną ręką z obecnej sytuacji. Argumentuje to faktem, że ostatnią drużyną spoza pięciu najmocniejszych lig w Europie, która wygrała Ligę Mistrzów, było FC Porto w 2004 roku, a ostatnią drużyną spoza dwóch najmocniejszych lig, która odniosła sukces w  Lidze Europy, były również Smoki w 2011 roku. 

Obecny prezydent FC Porto zaznacza, że tak jak za pierwszym razem, kiedy ubiegał się o tę funkcję, tak teraz, klub potrzebuje zmian w funkcjonowaniu, które jest on gotowy wprowadzić. Głównym celem było zawsze wygrywanie i w tej materii nic się nie zmienia. Oznacza to konieczność ciągłego pokonywania przeszkód w postaci zróżnicowania możliwości finansowych i reorganizację organów zarządzających klubem.

Pinto Da Costa zdaje sobie sprawę, że kluczem do odnoszenia kolejnych sukcesów będzie zwiększenie konkurencyjności pierwszego zespołu, co w czasach kryzysu finansowego będzie się wiązać z odważnym postawieniem na wychowanków i młodych zawodników. Ma on także pomysł na rozwój pozostałych grup sportowych działających pod szyldem FC Porto i jest gotowy na przywrócenie damskich sekcji kolarstwa i siatkówki.

Portugalczyk jest świadomy, że sukces sportowy zależy od wielu czynników, z których nie każdy jest w stanie kontrolować. Jednym z tych, na które ma wpływ, jest stabilność i kondycja finansowa, zachowanie równowagi pomiędzy pieniędzmi, które klub generuje i które wydaje. Nie pozwoli jednak, by wpłynęło to na odnoszone wyniki, gdyż nadrzędnym celem każdej drużyny sportowej są wygrane.

Finalnie, Pinto Da Costa dodaje, że nie zrezygnuje z bycia "niewygodnym klubem, przeciwstawiającym się niesprawiedliwościom głupio scentralizowanego kraju". Jest on gotowy dalej toczyć walkę ze wszystkimi, którzy uważają FC Porto za prowincjonalny klub i udowadniać im, że są w błędzie.

Prezydent aktualnych wicemistrzów Portugalii odnotowuje, że przez najbliższe cztery lata, wyzwania jakie stoją przed klubem nie są proste czy nieliczne. Ale nie będą to też pierwsze, ani ostatnie problemy, z jakimi FC Porto musiało się zmierzyć w swojej historii i razem będą w stanie im sprostać, by świętować sukcesy, które są najważniejszym elementem tożsamości klubu.

Autor: Michał, 2020-05-28 07:27:38

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Shoutbox:

Zdjęcie tygodnia


Poprzedni mecz

31. kolejka ligi portugalskiej
vs
CD Tondela-FC Porto
1 : 3
2020-07-09, 20:15
Estádio João Cardoso
(tak typowaliśmy)

Kolejny mecz

32. kolejka ligi portugalskiej
vs
FC Porto-Sporting Lizbona
Typuj wynik meczu
2020-07-15, 22:30
Estádio do Dragão

Liga portugalska

1FC Porto3176
2Benfica Lizbona3168
3Sporting Lizbona3056
4Sporting Braga3053
5Rio Ave3150
6FC Famalicão3149
7Vitória de Guimarães3046
8Moreirense FC3039
9CD Santa Clara3038
Boavista3138
11Marítimo Funchal3137
12Gil Vicente3036
13Paços de Ferreira3034
14CF Belenenses3031
15CD Tondela3130
Vitória Setúbal3130
17Portimonense3127
18Aves3117

Buttony

Forum piłkarskie Sporting Poland Benfica Lizbona Liga portugalska AC Milan SSC Napoli Sassuolo Serie A Boca Juniors evertonpoland.com nufc.com.pl | Newcastle United LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United lechia-gdansk.pl Sporticos Pierwszy polski serwis o Gialloblu Button Bolton-Wanderers.pl usunęli

Pozdrowienia


© 2009-2020 www.fc-porto.pl