Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 12)

FC Porto 3:2 Feyenoord

FC Porto zrewanżowało się za porażkę z pierwszego spotkania na De Kuip i wygrało na własnym terenie 3:2. Dzięki remisowi, który padł pomiędzy Rangersami, a Young Boys Berno, "Smoki" awansowały z pierwszego miejsca w grupie.

W grupie G przed ostatnią kolejką każdy miał jeszcze szanse na awans, choć nie takie same. Największe Glasgow Rangers, a najmniejsze zamykający tabelę Feyenoord Rotterdam. O dalszą grę walczyły także FC Porto i Young Boys Berno. Wszystkich łączyło jedno - potrzebowali zwycięstw, aby dalej grać. Właściwie tylko Rangersów satysfakcjonował także remis.

Pierwsza połowa to czyste szaleństwo obfitujące w pięć bramek... Pierwsza z nich była autorstwem Luisa Diaza po asyście Aleza Tellesa w 14 minucie. 120 sekund później po akcji "Tiquinho" i samobóju Malacii było już 2:0 i wydawało się, że gospodarze są na świetnej drodze do pogromu. Nic bardziej mylnego... Już w 19 minucie po rzucie rożnym kontakt dał Botteghin, a do remisu  trzy minuty późnie doprowadził Sam Larsson. To były naprawdę szalone pierwsze 22 minuty! To nie był jednak koniec emocji w pierwszej części gry. Na 3:2 w 33 minucie strzelił Soares wykazując się dużą determinacją wtaczając piłkę z bliskiej odległości.

Druga połowa nie przyniosła wielu emocji. Do wyrónania goście mogli dość za sprawą Corony, który był bliski trafienia samobójczego jednak piłka uderzyła w słupek. W 73 minucie swój moment chwały miał Marchesin popisując się skuteczną interwencją.

SKRÓT SPOTKANIA: KLIK.

TABELE: KLIK.

Losowanie 1/16 finału odbędzie się w poniedziałek w Nyonie.

Autor: pawcyk27, 2019-12-13 04:41:43

Dobrze, że pierwsze miejsce bo jest rozstawienie i unikniemy Ajaksu czy Interu :P