Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 3)

Znów przegrywaliśmy, by ponownie wygrać

Po raz kolejny zawodnicy FC Porto pokazali charakter walcząc do końca o korzystny wynik

Mecz rozpoczął się najgorzej jak mógł. Do bramki strzeżonej przez Vanę trafił Reinildo. Po 4. minutach meczu było już 0-1.

Porto realizowało swój plan mimo niekorzystnego wyniku. Churaganowe atatki nie przynosiły skutku.  Jednak w powietrzu czuć było, że bramka dla Smoków to kwestia czasu.

I tak się też stało. Festiwal niewykorzystanych sytuacji przerwał najpierw Marega, który sprytnie zachował się w polu karnym rywali. Następnie 10. minut później strzałem głową piłkę do bramki Belenenses skierował Francisco Soares, po genialnej wrzutce Tellesa z rzutu wolnego.

Przy wyniku 1-2 dla Porto ponownie dała o sobie znać nieskuteczność.

I tak do ostatniego gwiazdka sędziego utrzymał się wynik 1-2.

Warto zaznaczyć fenomenalną dyspozycję Miki, bramkarza gospodarzy, który wyczyniał tego dnia cuda w bramce. Nie wystarczyło to jednak do osiągnięcia dobrego rezultatu przez jego drużynę.

FC Porto wygrywa ostatni mecz grupowy i awansuje do Final Four Pucharu Ligi.

Bramki: 4' Reinildo, 53' Marega, 63' Soares.

Żółte kartki: 40' Henrique, 49' Marega, 61' Santos, 90+2' Almeida.

FC PORTO: Vana- M.Perreira (40' Hernani), Felipe, Eder, Telles, Danilo, Herrera, Corona, Costa (40' Soares), Brahimi (89' Adrian), Marega.

Na łąwce pozostali: Casillas, Mbemba, Oliver, A.Perreira.

OS BELENENSES: Mika- Tavares, Cleylton, Coelho (63' Almeida), Silva, Drame (62' Lica), Santos, Henrique (75' Lucca), Reinildo, Gomes, Ljujic.

Na ławce pozostali: Oliveira, Silva, Viana, Bergdich.