...którymi wygrywa się mistrzostwo !

FC PORTO 2-1 RIO AVE

Po raz kolejny drużyna Rio Ave pokazała, że trzeba się z nią liczyć !

Nie raz i nie dwa udowadniała swoją siłę, zabierając punkty praktycznie każdej drużynie w Liga NOS.

Dzisiaj ponownie pokazali ambicje i walkę w starciu z mistrzem Portugalii, FC Porto.

Już w 11. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Carlos, 23- letni brazyliczyk, który pewnie minął Ikera Casillasa i umieścił piłkę w pustej już bramce.

Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. 5 minut później zgranie głową Soaresa wykorzystał Brahimi, i było już 1-1.

W 26. minucie ponownie mogliśmy cieszyć się z gola zawodnika FC Porto. Zrobił to nie kto inny jak oczywiście Moussa Marega.

Mimo dość szybkiego opanowania wyniku spotkania, Smoki przez resztę meczu musiały stoczyć bardzo intensywną i ciężką walkę z zawodnikami Rio Grande.

Jednakże obydwie drużyny nie były tego dnia zbyt dobrze dysponowane w kwestii wykończenia akcji. Dlatego wynik nie uległ już zmianie.

FC PORTO: Casillas- M.Perreira, Felipe, Eder, Telles, Danilo, Herrera, Corona (72. Oliver), Brahimi (90+1. Adrian), Marega, Soares (81. Hernani).

Na ławce pozostali: Vana, Mbemba, Sergio, A. Perreira.

RIO AVE: Leonardo- Reis de Lima, Buatu Mananga, Monte, Nadjack, Schmidt, Tarantini (79. Murilo), Coentrao (93. czerwona kartka), Gelson (25. Jambor), Gabrielzinho (87. Moreira), Carlos.

Na ławce pozostali: Vitor, Rodrigues, Leandrinho, Junio.

Pozwolę sobie tu na małą prywatę... bardzo cieszy kolejne zwycięstwo Smoków. Kolejne zwycięstwo, które jest wyrwane, wywalczone, wybiegane. Widać po tej drużynie wielką pasję i ambicję do uprawianego sportu. Czuję, że osiągniemy w tym sezonie duuużo więcej niż w poprzednim... który umówmy się był świetny.

Drużyna na każdym kroku pokazuje profesjonalizm, oddanie. Po każdym meczu zawodnicy wraz ze sztabem, w kółeczku rozmawiają ze sobą na gorąco po meczu... Każdy z tych zawodników ma w sobie NIEBIESKIEGO SMOKA!