Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 5)

Nie był to spacerek, ale jesteśmy w ćwierćfinale

Po wymagającym meczu wygrywamy mecz 1/8 Taca de Portugal z Moreirense.

Łatwo nie było...

W 8. minucie spotkania na prowadzenie wyszli goście za sprawą Urugwajczyka Davida Teixeiry.

FC Porto bardzo szybko odpowiedziało 2 bramkami, najpierw świetnym strzałem głową popisał się Felipe a 3 minuty później przepiękną bramkę zdobył Hernani, który zmienił kontuzjowanego Otavio (w 12. minucie meczu).

Na przerwę Smoki schodziły jednak z remisem 2-2. W doliczonym czasie gry obronę Porto zaskoczył Iago Santos.

Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Na wielkie brawa zasługuje ekipa Moreirense, która narzuciła bardzo cięzkie warunki ekipie mistrza Portugalii.

FC Porto jednak w tym sezonie wychodziło już z większych tarapatów.

Po okresie walki i ataków w obie strony, nadeszła 65. minuta kiedy to w sytuacji sam na sam znalazł się Moussa Marega. Reprezentant Mali pokonał bramkarza Moreirense i było 3-2.

Mecz powoli tracił na szybkości oraz intensywności. Niebiesko-Biali skutecznie wybijali z rytmu, walczących do końca gości.

Wydawało się kropkę nad i postawił w 89. minucie Marega, który ponownie świetnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, tym razem pokonując go techniczną podcinką.

Wydawało się... ponieważ prawdziwe golazo tego meczu miało miejsce w 92. kiedy to Tavares atomowym uderzeniem pokonał bezradnego w tej sytuacji Fabiano.

Ostanie minuty tego spotkania były nieco niespokojne dla fanów Porto.

Fabiano obronił strzał głową jednego z napastników Moreirense, po czym w pole karne Smoków wbiegli wszyscy zawodnicy gości by wykorzystać wrzutkę z rzutu rożnego. Ta sztuka się im jednak nie udała i to Porto cieszy się z awansu do ćwierćfinału Taca de Portugal.

Nie było łatwo, ale mamy to !!

FC PORTO: Fabiano- M. Perreira, Felipe, Eder, Telles, Danilo (78. Oliveira), Otavio (12. Hernani), Herrera, Adrian, A. Perreira (60. Brahimi), Marega.

Na ławce pozostali: Casillas, Mbemba, Corona, Soares.

MOREIRENSE: Trigueira- D'Alberto, Iago Santos, M. Fernandes, Bruno, Neto (46, Halliche), Pedro (46. Chiquinho), Ndiaye (69. Schons), Tavares, Texeira.

Na ławce pozostali: Macedo, Aurelio, Aresnio, Aouacheria.

Bramki: 8 min. Texeira, 13. min Felipe, 16. min Hernani, 45+1 min. Santos, 65. min Marega, 89. min Marega, 90+2 min Tavares.

Żółte kartki: 48. min Danilo, 65. min Ndiaye, 85. min Mendes.

Autor: trybfutbol, 2018-12-18 23:50:51