Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 26)

Moskwa zdobyta !

Smoki pewnie wygrały trudny mecz na stadionie RZD Arena w Moskwie.

Ekipa FC Porto zwyciężyła 3-1.

Mecz obfitował w wiele starć między zawodnikami obu drużyn. Obydwie ekipy grały blisko siebie. Na boisku było bardzo mało miejsca. Gra była bardzo szybka.

W 10. minucie meczu w polu karnym Ikera Casillasa, po faulu, upada zawodnik gospodarzy i sędzia wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł chwalony na przed meczowej konferencji prasowej przez trener Porto, Manuel Fernandes. Portugalczyk przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Smoków i nadal było 0-0.

FC Porto z minuty na minutę przechylało szalę na swoją stronę. Efektem tego była bramka Moussy Maregi, który w pewny sposób wykorzystał rzut karny w 26. minucie spotkania.

Dziesięć minut później dobrą wrzutkę Corony wykorzystał strzałem głową nasz kapitan, Hector Herrera. I było już 2-0.

Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 2-1, ponieważ 3 minuty po bramce Meksykanina do bramki El Santo, precyzyjnym strzałem trafił jeden z braci, Anton Miranchuk (brat mu asystował).

Po przerwie rywala dobił Corona, kończąc szybki kontratak Smoków.

Lokomotiv nieco przybity 3. bramką nie był w stanie przed dłuższy czas zagrozić bramce Porto.

Jedyną akcją godną odnotowania był nie uznany gol dla Rosjan, kiedy po strzale Fernandesa, Iker Casillas odbił piłkę, a dobijający gracz Lokomotivu był na pozycji spalonej. Świetnie ustawiony sędzia widział to zajście i od razu odgwizdał offside.

Ostatnim wydarzeniem, o którym trzeba wspomnieć jest błąd defensorów Lokomotivu, co poskutkowało wycięciem Hectora Herrery tuż przed polem karnym, gdy ten był już sam na sam z bramkarzem. W efekcie tego zdarzenia sędzia był zmuszony pokazać czerwoną kartkę Kvirkvelii.

Ostatnie 10. minut przebiegło w spokojnym tempie. FC Porto cierpliwie i spokojnie kontrolowało przebieg spotkania a Rosjanie nie byli już w stanie jakkolwiek zagrozić portugalskiej drużynie grając w dziesięciu.

Trudne spotkanie na trudnym terenie... bardzo mądrze rozegrane, dzięki czemu FC Porto dopisuje sobie kolejne 3 punkty zbliżając się o kolejny krok w stronę wyjścia z grupy do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

W tej chwili Smoki są na pierwszej pozycji, wyprzedzając drugie Schalke o 2 punkty.

Kolejny mecz w ramach Champions League odbędzie się 6 listopada o godzinie 21 na Estadio do Dragao. FC Porto zagra ponownie z Lokomotivem Moskwa.

Skład FC Porto: Casillas- M.Perreira, Eder, Felipe, Telles, Danilo, Herrera, Torres (83 min. Bazoer), Corona (69 min. A. Perreira), Brahimi (82 min. Adrian) i Marega.

Na ławce pozostali: Vana, Hernani, Sergio, Awaziem.

Skład Lokomotivu Moskwa: Guilherme- Ignatjev, Kvirkvelia (76 min. czerwona kartka), Howedes, Miranchuk, Denisov, Krychowiak, Barinov, Fernandes (66 min.Zhemaletdinov), Eder (81 min. Lysov) i Miranchuk.

Na ławce pozostali: Idowu, Kochenkov, Rotenberg, Tarasov, Tugarev.

18GD Chaves107

Forum piłkarskie Sporting Poland Benfica Lizbona Liga portugalska AC Milan SSC Napoli Sassuolo Serie A Boca Juniors evertonpoland.com Polskie Centrum VfL Bochum nufc.com.pl | Newcastle United Skład Napoli, mecz Napoli LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United lechia-gdansk.pl Sporticos Pierwszy polski serwis o Gialloblu Geona Poland Button Bolton-Wanderers.pl Leicester City meczyki.pl