Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 155)

Zgodnie z planem

FC Porto pewnie wygrywa spotkanie w ramach 1/32 Taca de Portugal. Smoki rozbiły na wyjeździe ekipę SC Vila Real aż 6-0.

Mecz od początku był pokazem dominacji Mistrza Portugalii. Niebiesko-Biali rozgrywali swoje akcje z gracją oraz wielką dokładnością.

3-ligowiec nie był w stanie w jakikolwiek sposób przeciwstawić się graczom Porto. Gospodarze od pierwszych minut cofnęli się by odpierać ataki, co nie okazało się zbyt wielką przeszkodą dla Gości.Na domiar złego w 44. minucie meczu z boiska wyleciał środkowy defensor, Babo.

Świetny występ zaliczył Adrian Lopez, który wpisał się na listę strzelców aż czterokrotnie.

Już w pierwszej połowie ustrzelił klasycznego hattricka by jeszcze w drugiej części dołożyć jedno trafienie. Warto również dodać, że gdy w 72. minucie spotkania Hiszpan opuszczał boisko, cały stadion nagrodził go owacjami na stojąco.

Po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Soares oraz Andre Perreira. Napastnicy mogli mieć na swoim koncie zdecydowanie więcej bramek gdyby nie 39-letni bramkarz gospodarzy, Vitor Murta.

Doświadczony golkiper uwijał się jak w ukropie lecz niestety nie wystarczyło to by zatrzymać napór Smoków. Pewne jest to, że guarda redes Vila Real uchronił gospodarzy od kompletnego blamażu...

Bramki:

7 min. Adrian Lopez po podaniu Torresa

14 min. Adrian Lopez po "asyście" Andre Perreiry

45 min. Adrian Lopez z rzutu wolnego

49 min. Soares po pięknej akcji Torresa

62 min. Andre Perreira po świetnej kiwce i dograniu Joao Pedro

66 min. Adrian Lopez - bezlitosna dobitka

Skład FC Porto: Fabiano - Pedro, Eder, Felipe, Jorge, Herrera (63. Corona), Torres, Bazoer, Soares, Perreira (63. Marius) i Adrian (72. Sergio Oliveira).

Na ławce pozostali: Vana, Telles, Leite oraz Brahimi.

Skład SC Vila Real: Murta- Solas, Edu, Babo, Diogo, Paixao (53. Mourao), A.Sampaio (53. Ze Carvalho), Mika, Pedro, Dioguinho, R. Sampaio (67. Pinto).

Na ławce pozostali: Miranda, Luisinho, Rodrigo i F. Carvalho.

Następny mecz to spotkanie w fazie grupowej Ligi Mistrzów z Lokomotivem w Moskwie.

Forca Porto !

Autor: trybfutbol, 2018-10-19 23:45:37

Piękny wynik, jedno z najwyższych wyjazdowych zwycięstw FC Porto w historii ;) Adrian nieco podreperował swój bilans strzelecki w klubie hehe.