Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 17)

Czas mistrzowskiej fety! FC Porto 2:1 CD Feirense

FC Porto pokonało wczoraj na Estadio do Dragao drużynę CD Feirense 2:1 i w świetnych nastrojach mogło świętować 28 tytuł mistrza ligi portugalskiej. Do końca rozgrywek pozostał jeszcze tylko jeden wyjazdowy mecz z Vitorią Guimaraes.

Gospodarze dopasowali się do imprezowego klimatu od początku spotkania i już w 6 minucie groźnie lecz niecelnie uderzał Soares. Wypełnione trybuny na których zasiadło w sumie 50 027 fanów czekało w świątecznej atmosferze na gola jednak po strzale Alexa Tellesa w 11 minucie futbolówka powędrowała ponad poprzeczkę. Nieco rozkojarzeni zawodnicy FC Porto mogli stracić gola w 16 minucie gdy świetnym lobem z ponad 30 metrów popisał się były zawodnik Wisły Kraków- Crivellaro. Piłka jednak odbiła się tylko od poprzeczki. Kolejne ofensywne zaloty były już ze strony "Smoków" kiedy to w 17 minucie Sergio Oliveira naciskany przez defensora uderzał niecelnie czy też w 22 minucie Reyes po dobrej centrze Otavie trafił w poprzeczkę. W 37 minucie jeden z wielu ofensywnych wypadów urządził sobie Ricardo Pereira, a piłka po jego wrzutce w konsekwencji wylądowała pod nogami Sergio Oliveiry na 15-stym metrze. Kto jak kto ale ten wychowanek FC Porto słynie z potężnego strzału i nie miał problemu z wyprowadzeniem swojej ekipy na prowadzenie.

W drugiej połowie również widoczna była przewaga mistrzów Portugalii. W 52 minucie dośrodkowanie z chirurgiczną precyzją posłał w pole karne Telles jednak strzał z głowy Sergio Oliveiry był niecelny. W 59 minucie piękną zespołową akcję po podaniu Aboubakar zakończył świetnie wyszkolony technicznie Brahimi i było już 2:0. Kolejne akcje FC Porto nie były już tak groźne, a wartymi odnotowania były niecelne próby Maregi i Aoubakara. Honorowa bramka dla Feirense padła dopiero w doliczonym czasie gry za sprawą Jose Valencii, który ładnym uderzeniem z główki pokonał Casillasa. Stracony gol nie podziałał zbytnio na statystyki ponieważ "Smoki" nadal mogą się pochwalić najlepszym atakiem (81 strzelonych) i obroną (18 straconych) w lidze.

Czy wiesz, że?

• Sergio Conceicao jest trzecią osobą, która zdobyła mistrzostwo Portugalii z FC Porto jako trener i zawodnik.
  • To jego pierwszy tytuł w karierze trenerskiej.
  • Andre Andre i Goncalo Paciencia dołączyli do osiągnięć swoich ojców, którzy również zdobywali z FC Porto krajowe mistrzostwo.
  • W ostatnich 10 sezonach pięciokrotnie tytuł wędrował do FC Porto oraz Benfiki Lizbona.
  • Conceicao jest 9. portugalskim trenerem FC Porto, który zdobył z tym klubem mistrzostwo (Pedroto, Mourinho, Villas Boas, Vitor Pereira, Jesualdo Ferreira, Antonio Oliveira, Artur Jorge, Fernando Santos).
  • Dla Casillasa to ogólnie 23 tytuł mistrzowski (3x Hiszpania, 18x Real Madryt, 1x FC Porto, 1x Hiszpania u-20)
  • Jose Sa wygrał ligę portugalską oraz drugą ligę portugalską z drużyną rezerw w 2016 roku.
  • FC Porto zakończyło pięcioletnią serię bez żadnego tytułu (Superpuchar Portugalii w 2013 roku).
  • Soares zagrał 50 raz w FC Porto (23 gole).
  • Było to 37 zwycięstwo FC Porto w tym sezonie co daje trenerowi wskaźnik 73% wygranych. To najlepsza seria od czasów Villasa Boasa (84%).
  • FC Porto zdobywa 85 punktów w lidze po raz pierwszy od 21 lat.
  • W przypadku wygranej z Vitorią Guimaraes ustanowią klubowy rekord punktowy, a w przypadku remisu wyrównają 86 pkt Jose Mourinho z sezonu 2002/03.
  • Najlepsi strzelcy na Estadio do Dragao w tym sezonie: Marega 15, Aboubakar 14, Brahimi 9, Soares 6, Marcano 4.

Autor: pawcyk27, 2018-05-07 15:51:08

Coś pięknego !!! Porto !

pawcyk27, 2018-05-07 17:05:45

Kto oprócz Sergio zdobył tytuł jako piłkarz i trener?

18Aves51

Forum piłkarskie Sporting Poland Benfica Lizbona Liga portugalska AC Milan SSC Napoli Sassuolo Serie A Boca Juniors evertonpoland.com Polskie Centrum VfL Bochum nufc.com.pl | Newcastle United Skład Napoli, mecz Napoli LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United lechia-gdansk.pl Sporticos Pierwszy polski serwis o Gialloblu Geona Poland Button Bolton-Wanderers.pl Leicester City meczyki.pl