Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 18)

FC Porto 5:0 Rio Ave

FC Porto odwdzięczyło się swoim kibicom za dotkliwą porażkę z Liverpoolem i wygrało takim stosunkiem bramek jakim ostatnio zostało pokonane. Jak widać, Sergio Conceicao w pomeczowej konferencji z Liverpoolem nie rzucał słów na wiatr mówiąc, że "ten zespół wie jak się podnieść."

Zmotywowani gospodarze na objęcie prowadzenia potrzebowali zaledwie 85 sekund i tak po asyście Soaresa, strzałem zza pola karnego popisał się Sergio Oliveira otwierając spektakl na Estadio do Dragao. Warto dodać, że był to jego trzeci gol z rzędu zdobyty w lidze. W 16 minucie Yacine Brahimi wykonał rzut wolny jednak świetną paradą, parując piłkę na poprzeczkę popisał się Cassio. W 22 minucie rzut wolny egzekwował Alex Telles i posłał futbolówkę na głowę Soaresa, a ten pięknym strzałem gdzie piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki podwyższył na 2:0. FC Porto całkowicie zdominowało pierwszą połowę i fakt podwyższenia na 3:0 po samobóju Marcelo było naturalną kolejnością rzeczy.

Druga połowa rozpoczęła się od naporu gości jednak Iker Casillas dwukrotnie poradził sobie z strzałami z dystansu. Mecz stał się otwarty, a "Smoki" nie chciały narzucać już wysokiego tempa odczuwając zmęczenie ostatnimi tygodniami. Mimo zmniejszonych obrotów, gospodarze w miarę łatwo przeprowadzali kolejne akcje podbramkowe, a jedną z groźniejszych był ładny lecz niecelny strzał Jesusa Corony. W 72 minucie było już 4:0. Z rzutu wolnego jak zwykle świetnie dośrodkował Telles, a celną główką z pola karnego popisał się Moussa Marega. Dla lewego obrońcy FC Porto była to już 11 asysta w lidze. Na 5:0 mógł podwyższyć po wspaniałej drużynowej akcji Brahimi jednak nie trafił w światło bramki. Działa zniszczenia dokonał popularny "Tiquinho" dobijając piłkę z najbliższej odległości i było to jego drugie trafienie w tym meczu.

FC Porto utrzymało więc przewagę dwóch punktów w lidze nad Benfiką, lecz ta może zostać powiększona już w środę. FC Porto dokończy bowiem przerwane spotkanie z Estorilem Praia.

Autor: pawcyk27, 2018-02-19 09:45:03

Piękna sprawa ;) Fajnie, że szansę ligowego debiutu otrzymał Dalot. A poza tym, Tiquinho strzela ostatnio jak na zawołanie...

18Aves51

Forum piłkarskie Sporting Poland Benfica Lizbona Liga portugalska AC Milan SSC Napoli Sassuolo Serie A Boca Juniors evertonpoland.com Polskie Centrum VfL Bochum nufc.com.pl | Newcastle United Skład Napoli, mecz Napoli LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United lechia-gdansk.pl Sporticos Pierwszy polski serwis o Gialloblu Geona Poland Button Bolton-Wanderers.pl Leicester City meczyki.pl