Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 15)

FC Porto 0:5 FC Liverpool

FC Porto poniosło dotkliwą porażkę z Liverpoolem w ramach pierwrszego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. "Smoki" przegrały aż 0:5 co jest najwyższą porażką w historii meczów tego klubu na własnym stadionie. Bramki dla przyjezdnych zdobywali: Mohamed Salah, Roberto Firmino i trzy Sadio Mane. Rewanż na Anfield Road odbędzie się 6 marca.

Gospodarze dobrze zaczęli spotkanie, a Otavio mógł otworzyć wynik już w pierwszych 10 minutach jednak jego strzał został zblokowany i piłka poszybowała nad bramką. Dobra postawa "Smoków" trwała jednak przez pierwsze 20 minut, a później kibice oglądali świetną grę Liverpoolu. Podopieczni Jurgena Kloppa wyszli na prowadzenie w 25 minucie po golu Sadio Mane i sporym błędzie Jose Sa. Chwilę później na 2:0 podwyższył będący w życiowej formie Mohamed Salah, który ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację po uderzeniu Jamesa Milnera w słupek. Tuż przed przerwą FC Porto mogło strzelić kontaktową bramkę jednak "Tiquinho" posłał piłkę nieznacznie obok słupka.

Druga połowa to całkowita dominacja przyjezdnych, którzy już w 53 minucie strzeili kolejnego gola po akcji niesamowitego tercetu jaki tworzy Salah, Firmino i Mane. To waśnie ten ostatni dobił strzał z bliskiej odległości po tym jak Sa poradził sobie z uderzeniem Firmino. Na 4:0 podwyższył Firmino, a dzieła zniszczenia, kompletując hattricka dopełnił Sadio Mane strzelając bardzo ładnego gola zza pola karnego w 85 minucie meczu.

FC Porto przystąpiło do tego spotkania osłabione absencjami Aboubakara, Felipe i Danilo jednak nie może to usprawiedliwiać aż tak słabej postawy na własnym boisku. Była to bowiem najwyższa domowa porażka FC Porto w historii i dopiero trzecią w tym sezonie. Cieszyć może natomiast postawa kibiców "Smoków", którzy mimo pogromu nie opuścili przedwcześnie Estadio do Dragao, a po końcowym gwizdku zaczęli wykrzykiwać: "Chcemy zobaczyć FC Porto w koronie mistrzowskiej."

Sergio Conceicao po meczu:

To nie był nasz najlepszy dzień, mierzyliśmy się z bardzo silnym przeciwnikiem, zdolnym do strzelenia czterech bramek Manchesterowi City. Stwarzali nam sporo problemów, ale największe stwarzaliśmy sobie sami. Zaczęliśmy mecz w wyważony sposób, w ciągu 20 minut stworzyliśmy sobie okazję dla Otávio i nie pozwalaliśmy im na zbyt wiele w pomocy. Później chcąc szybko wyprowadzić grę od bramkarza, straciliśmy piłkę, z czego zrodził się pierwszy gol. A przy zespole takim jak Liverpool, który błyskawicznie atakuje trzema, czterema bardzo szybkimi zawodnikami błędy okazały się być bardzo kosztowne. Dobrze zareagowaliśmy na bramkę, ale skończyło się to utratą kolejnej, także z powodu biernej postawy po naszej stronie. Od tego momentu wszystko stało się dużo trudniejsze: gra przeciw Liverpoolowi, przy wszystkich ich walorach, z wynikiem 0:2 – to był mocny cios dla zawodników i z pewnością to odczuliśmy. W przerwie zmieniłem Otávio, któremu brakowało szybkości, na Coronę i drugą część zaczęliśmy dobrze. Mieliśmy okazję Tiquinho na 2:1 i ta bramka byłaby bardzo ważna, ale niestety ona nie padła. Kolejna stracona piłka w środku pola i straciliśmy trzecią bramkę, co w zasadzie zakończyło to spotkanie.

Myślę, że ci zawodnicy nie zasłużyli na taki wynik, to był nieszczęśliwy dzień przeciwko świetnej drużynie, i kiedy te dwie rzeczy się zbiegną, rzeczy robią się dużo trudniejsze. W Lidze Mistrzów sprawa jest niemal niemożliwa, więc musimy się skupić na tym, co jest najważniejsze, czyli walce o mistrzostwo.

Chciałbym podziękować fanom za obecność i doping. Jesteśmy smutni, rozczarowani. To mecz, z którego musimy wyciągnąć wnioski, jednak nie zmienia on niczego w tym wszystkim, co dotąd zrobiliśmy w innych rozgrywkach. Nie możemy zapominać, że jesteśmy liderami ligi, co jest naszym podstawowym założeniem, i jesteśmy w półfinale Pucharu Portugalii, co jest naszym celem nr 2. W meczu z Rio Ave będziemy chcieli pokazać naszą moc w tych rozgrywkach, które są dla nas tak ważne.

Autor: pawcyk27, 2018-02-14 22:43:28

SA powinien bronić w rezerwach, czemu w ogóle Iker jest na ławce ?!

krzysio1012333, 2018-02-15 00:11:17

Ten bramkarz już nie pierwszy raz odwala takie babole, a ten go ciągle wystawia

600v, 2018-02-15 05:38:10

Iker odejdzie po sezonie zapewne do MLS, FC Porto nie jest w stanie go opłacać i trener zadecydował, że zacznie stawiać na wychowanka. Może nauczy się coś na błędach... Do treningów wrócił też Fabiano i to on zapewne powalczy o "jedynkę" w następnym sezonie.

pawcyk27, 2018-02-15 16:02:52

Niby rozumiem to że daje mu szanse i spoko, ale na pierwszy mecz z Liverpoolem jednak Iker wydawałby się lepszy. Sa niestety w tym spotkaniu popełniał sporo błędów i to takich poważnych. Z takim zespołem jak Liverpool no nie można popełniać takich błędów - Mane, Firmino, Salah.. no nie można.

Szkoda meczu bo widać że się starali (przynajmniej do tej 3 bramki).

18Aves51

Forum piłkarskie Sporting Poland Benfica Lizbona Liga portugalska AC Milan SSC Napoli Sassuolo Serie A Boca Juniors evertonpoland.com Polskie Centrum VfL Bochum nufc.com.pl | Newcastle United Skład Napoli, mecz Napoli LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United lechia-gdansk.pl Sporticos Pierwszy polski serwis o Gialloblu Geona Poland Button Bolton-Wanderers.pl Leicester City meczyki.pl