Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 12)

FC Porto 3:0 Chaves

To już piąta kolejka i piąta ligowa wygrana FC Porto bez straty gola. Tym razem "Smoki" pokonały na Estadio do Dragao niżej notowane Chaves, a łupem bramkowym podzielili się napastnicy gospodarzy: Aboubakar, Soares i Marega.

Oprócz FC Porto komplet punktów udało się uzbierać Sportingowi Lizbona, który w ostatniej minucie wyszarpał wygraną z Feirense. Porto ma jednak lepszy bilans bramkowy (12:0) i zajmuje pierwsze miejsce. Wartym podkreślenia jest fakt, że "Smoki" nie wygrały pięciu pierwszych ligowych spotkań od sezonu 2010/11, a rekord czystych kont z sezonu 1983/84 jest zagrożony.

Sergio Conceicao w ustawieniu drużyny dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu do ostatniego meczu z Bragą i na boisku od pierwszej minuty oglądaliśmy Layuna, a nie Ricardo Pereirę. Gospodarze nie mogli znaleźć odpowiedniego tempa i mieli lekkie trudności ze sforsowaniem obrony Chaves. Goście bronili całym zespołem dokonując taktycznych fauli na całej strefie boiska co spowodowało, że FC Porto po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyło u siebie gola w pierwszej połowie meczu. Na drugą połowę w miejsce Corony wskoczył powracający po kontuzji Soares. Brazylijczyk zapoczątkował akcję bramkową, którą w 49 minucie wykończył niezawodny Vincent Aboubakar. Zawodnicy Chaves poważnie zagrozili bramce Ikera Casillasa w 70 i 80 minucie jednak ich dwie bardzo dobre okazje zakończył się niecelnymi strzałami. Gospodarze dobili gości w końcówce. Na 2:0 podwyższył popularny "Tiquinho" dobijając swój rzut karny po wcześniejszej interwencji Ricardo, a ostatni gol w meczu był autorstwa Maregi. Malijczyk w 88 minucie wykorzystał świetne podanie Olivera Torresa i strzałem z pierwszej piłki umieścił futbolówkę w długim rogu.

MVP spotkania - Moussa Marega

Przed FC Porto teraz trudny tydzień. W środę Smoki czeka mecz z Besiktasem Stambuł w ramach pierwszej kolejki Ligi Mistrzów, a w niedzielę bardzo ciężkie wyjazdowe spotkanie z Rio Ave.

Estoril-Praia86

Forum piłkarskie Sporting Poland Benfica Lizbona Liga portugalska AC Milan SSC Napoli Serie A Boca Juniors evertonpoland.com Polskie Centrum VfL Bochum nufc.com.pl | Newcastle United Skład Napoli, mecz Napoli LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United lechia-gdansk.pl Sporticos Pierwszy polski serwis o Gialloblu Geona Poland Button Bolton-Wanderers.pl Leicester City Zaplecze Bundesligi