Typer Euro 2016

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 12)

FC Porto B wygrywa Premier League Internacional Cup!

Prawie rok po zdobyciu mistrzostwa drugiej ligi (2015/16), FC Porto B wygrało kolejny tytuł. W środowym finale Premier League Internacional Cup na Stadium of Light, “Smoki” rozgromiły gospodarzy, czyli Sunderland U-23 5:0. W poprzednich dwóch edycjach zespołowi udało się dotrzeć do półfinału (2015/16) i finału (2014/15).

FC Porto B bardzo szybko objęło prowadzenie, a wynik otworzył w 5. minucie Wenderson Galeno, który dwa dni temu podpisał nowy kontrakt z klubem, a także weźmie udział w przygotowaniach pierwszego zespołu do sezonu 2017/18. W 29. minucie Brazylijczyk ponownie był w centrum akcji, ponieważ po faulu na nim w polu karnym sędzia główny John Wright podyktował rzut karny. Jedenastki niestety nie wykorzystał Joris Kayembe. Do przerwy “Smoki” prowadziły 3:0 po drugiej bramce Wendersona Galeno (37. minuta) i Andre Pereiry (45+2 min.).

W drugiej połowie FC Porto B dołożyło jeszcze dwie bramki. Najpierw w 51. minucie bramkarza Sunderland U-23 pokonał asystujący przy trzeciej bramce Kayembe. Dzieła dokończył cztery minuty później Chidozie Awaziem.

“Smoki” zakończyły rozgrywki Premier League Internacional Cup z bilansem sześciu zwycięstw, dwóch remisów i jednej porażki. Również statystyki bramkowe wyglądają imponująco, bo na 14 strzelonych bramek, zespół stracił tylko jedną.

Czwarty arbiter: M. Coy

Sunderland U-23: Stryjek, Robson, Donald Love, Thomas Beadling, Denver Hume, Greenwood, Ethan Robson (kap.), Gooch, Embleton, Joshua Maja i Joel Asoro
Zmiany: Ethan Robson przez Luke’a Molyneuxa (45m), Robson przez Andrew Nelsona (60m) i Gooch przez Gamble’a (76m)
Niewykorzystane zmiany: Brotherton, Talbot, Daniel Wright i Dan Casey
Trener: Elliot Dickman

FC Porto B: Gudiño, Fernando, Chidozie, Rui Moreira, Inácio, Omar Govea, Francisco Ramos (kap.), Fede Varela, Kayembe, Galeno i André Pereira
Zmiany: Fede Varela przez Graçę (64m), André Pereira przez Ismaela (69m) i Kayembe przez Verdascę (76m)
Niewykorzystane zmiany: Ricardo Silva, Rui Pires, Musa i Tony Djim
Trener: António Folha

Do przerwy 0-3
Strzelcy: Galeno (5m i 37m), André Pereira (45+2m), Kayembe (51m) i Chidozie (55m)
Żółte kartki: Gooch (57m) i Donald Love (59m)

18Nacional Madeira3421

Forum piłkarskie Sporting Poland Benfica Lizbona AC Milan Liga portugalska SSC Napoli Serie A Boca Juniors evertonpoland.com Polski Serwis Kibiców BVB Polskie Centrum VfL Bochum nufc.com.pl | Newcastle United Skład Napoli, mecz Napoli LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United RedUnited.pl Manchester United lechia-gdansk.pl Sporticos Pierwszy polski serwis o Gialloblu Tottenham Geona Poland Button Bolton-Wanderers.pl Leicester City Zaplecze Bundesligi