Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 8)

Vitoria Guimaraes - FC Porto 0:2

Vitoria  Guimaraes - FC Porto 0:2

FC Porto wygrało w sobotę 2:0 z Vitorią Guimaraes w meczu 21. kolejki ligi NOS i ponownie zmniejszyło do punktu stratę do liderującej Benfiki Lizbona. Bramki dla “Smoków” zdobyli Soares (36. minuta) i Diogo Jota (85. minuta).

FC Porto wyszło na ten mecz w ustawieniu 4-4-2, z Soaresem i Andre Silvą jako najbardziej wysuniętymi do przodu. Pierwsza bramka padła w 36. minucie, a strzelcem był do niedawna piłkarz Vitorii Guimaraes, Soares. Brazylijczyk najlepiej odnalazł się w polu karnym i z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. Na drugą bramkę trzeba było czekać do 85. minuty, kiedy to Douglasa pokonał Diogo Jota, świetnie wykorzystując prostopadłe podanie od Alexa Tellesa.

W najbliższy piątek 17 lutego o godzinie 21:30, FC Porto podejmie na Estádio do Dragão zawsze groźną CD Tondelę. A dwa dni później w hicie kolejki SC Braga zagra u siebie z liderem, Benficą Lizbona.

18Boavista20

Forum piłkarskie Sporting Poland Benfica Lizbona Liga portugalska AC Milan SSC Napoli Serie A Boca Juniors evertonpoland.com Polskie Centrum VfL Bochum nufc.com.pl | Newcastle United Skład Napoli, mecz Napoli LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United lechia-gdansk.pl Sporticos Pierwszy polski serwis o Gialloblu Geona Poland Button Bolton-Wanderers.pl Leicester City Zaplecze Bundesligi