Login :

Hasło :


FC Porto na Naszej Klasie FC Porto na Facebooku

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 73)

Smoki lepsze od APOEL-u!

Smoki lepsze od APOEL-u! Drugie zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów odniosło FC Porto. Wczoraj na deszczowym Estádio do Dragão pokonało 2:1 APOEL Nikozja.

Mecz nie rozpoczął się szczęśliwie dla drużyny Jesualdo Ferreiry. W 22. minucie po rozegraniu rzutu wolnego Michael dośrodkował w pole karne. Tam znajdowali się obrońca Porto - Alvaro Pereira oraz napastnik APOEL-u -Charalambides. Obaj dopadli do piłki, która ostatecznie wpadła do bramki Heltona, a autorstwo gola przypisano zawodnikowi Smoków.

Radość w sektorach zajmowanych przez kibiców gości nie trwała jednak długo. W 33. minucie Falcao podał prostopadłą piłkę do Hulka, a ten w sytuacji jeden na jeden z golkiperem nie zmarnował okazji i doprowadził do remisu.

Tuż po przerwie APOEL już przegrywał. Arbiter podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką w polu karnym przez Mariosa Elię. Jedenastkę pewnie wykorzystał strzelec pierwszego gola, Hulk, który był jednym z najlepszych zawodników na boisku i często zagrażał bramce gości.

W drugiej połowie przewaga FC Porto jeszcze się zwiększyła. APOEL rzadko przeprowadzał akcje pod polem karnym gospodarzy, dobrze spisywała się defensywa Porto.

W 75. minucie pojawiła się szansa dla gości z Cypru. Czerwoną kartką za przepychanki został ukarany Mariano Gonzalez i ostatni kwadrans Porto grało w dziesiątkę. Od tego momentu zawodnicy APOEL-u odważniej zaatakowali, ale nie udało im się zdobyć gola.

Kolejne 3 cenne punkty trafiły na konto Smoków. Po tym spotkaniu Porto z 6 punktami nadal zajmuje drugie miejsce w grupie D. Ligi Mistrzów. Do pierwszej Chelsea traci 3 oczka.

Warto dodać, że było to setne zwycięstwo Porto pod wodzą trenera Jesualdo Ferreiry.

FC Porto - APOEL Nikozja 2:1 (1:1)
Bramki: Alvaro Pereira (22. - samobójcza), Hulk (33.), Hulk (48. - karny).

Porto: Helton - Fucile, Rolando, Bruno Alves, Alvaro Pereira - Mariano Gonzalez, Fernando, Raul Meireles (90+3-Cristian Sapunaru) - Hulk, Falcao (86-Ernesto Farias), Cristian Rodriguez (68-Fredy Guarin)

APOEL: Dionisios Chiotis - Marinos Satsias (77-Andreas Papathanasiou), Joost Broerse, Boban Grncarov, Marios Elia - Constantinos Charalambides, Chrysostomos Michail (60-Nectarios Alexandrou), Nuno Morais, Kamil Kosowski (38-Mario Breska) - Helio Pinto, Nenad Mirosavljevic.

Żółte kartki: Helton, Grncarov, Breska, Broerse
Czerwona kartka: Mariano Gonzalez (75. min ) Autor: Futbolówka, 2009-10-22 13:43:28

O INCRIVEL HULK!! na 100 wyjdziemy z grupy ale nie koniecznie z pierwszego myślę że będzie tak
1.Chelsea
2. PORTO
3 APOEL Nikozja
4 Atletico Madryt

Bruno Alves, 2009-10-22 15:06:43

"Sędzia Felix Brych uznał, że gola samobójczego w 22. minucie strzelił Pereira." - dla ścisłości: sędzia nie uznaje kto zdobył bramkę. :)

Vasco, 2009-10-22 19:08:44

OK. Dzięki za uwagę :)

Futbolówka, 2009-10-22 20:45:34

ważna wygrana, teraz trzeba wygrać z apoel na wyjeździe, tam na pewno będzie trudniej...
gratulacje dra Ferreiry za poprowadzenie po raz setny do zwycięstwa

mycha, 2009-10-22 21:52:57

Też myślę, że wyjdziemy z drugiego miejsca :) A APOEL z Polakami niech sobie gra w LE ;)

Futbolówka, 2009-10-22 23:38:58

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Shoutbox:

Zdjęcie tygodnia


Poprzedni mecz

6. kolejka ligi portugalskiej
vs
Rió Ave FC-FC Porto
0 : 3
2025-09-19, 21:15
Estádio do Rio Ave FC (Vila do Conde)
(tak typowaliśmy)

Kolejny mecz

1. kolejka Ligi Europy
vs
Red Bull Salzburg-FC Porto
Typuj wynik meczu
2025-09-25, 21:00
Red Bull Arena Salzburg (Salzburg, Austria)

Liga portugalska

1FC Porto618
2Sporting CP512
Moreirense FC512
4Benfica Lizbona410
FC Famalicão510
Gil Vicente FC510
7SC Braga58
8Vitoria Guimarães SC57
9Casa Pia AC56
10GD Estoril Praia55
CD Santa Clara55
FC Arouca55
13FC Alverca54
Nacional Madeira54
15Estrela Amadora53
Rió Ave FC53
17AFS51
CD Tondela51

Buttony

Forum piłkarskie Benfica Lizbona AC Milan Liga portugalska SSC Napoli Sassuolo Serie A nufc.com.pl | Newcastle United LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United Pierwszy polski serwis o Gialloblu

Pozdrowienia


© 2009-2025 www.fc-porto.pl