Po rozgrywkach Ligi Mistrzów pora powrócić do Ligi NOS. Już w niedzielę w piątej kolejce FC Porto zagra na wyjeździe będącą na ostatnim miejscu CD Tondelą. “Smoki” z dziewięcioma oczkami są w tym momencie na czwartym miejscu i aby nie stracić kontaktu z czołówką muszą z Estádio João Cardoso wywieźć komplet punktów. Początek spotkania o godzinie 19:00 czasu polskiego.
W sezonie 2014/15 CD Tondela wygrała Ledman LigęPro (druga liga portugalska) i po raz pierwszy w historii awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w Portugalii. Nowe rozgrywki obfitowały w liczne wzloty i upadki, ale ostatecznie w ostatniej kolejce dzięki zwycięstwu nad Academicą 2:0 i porażce Uniao Madeiry z Rio Ave 1:2, beniaminek mógł się cieszyć z utrzymania w lidze NOS. Początek sezonu 2016/17 podopieczni Petita zaliczyli słaby - 3 porażki (z Benficą 0:2, Belenenses 0:1 i CD Feirense 1:2) i remis (z GD Chaves 1:1) sprawiają, że są na ostatnim miejscu w tabeli. Starcie z FC Porto do łatwych z pewnością należeć nie będzie, choć bilans bezpośrednich meczów jest korzystny. Obie drużyny dotychczas spotkały się dwa razy i każda z nich ma po jednej wygranej.
W kadrze gospodarzy nie znaleźli się Lystcov, David Bruno i Pite. Dwaj ostatni nie wystąpią w meczu z FC Porto dlatego, że to właśnie z tego klubu zostali wypożyczeni do CD Tondeli, choć Pite nie zagrał także z przegranym spotkaniu z Feirense (1:2). Do drużyny za to powracają Bruno Monteiro i Fabio Nunes.
Nuno Espirito Santo na ostatnim treningu przed wyjazdem do Tondeli miał do dyspozycji większość piłkarzy,z wyjątkiem Maxiego Pereiry i Joao Costy. Urugwajczyk nadal przechodzi rehabilitację po kontuzji doznanej w rewanżowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów z AS Romą, z kolei Portugalczyk wraz z drużyną B przygotowuje się do następnego meczu Ledman LigiPro.
Kadra CD Tondeli:
Bramkarze: Cláudio Ramosie Ricardo Janota.
Obrońcy: Pica, Kaká, Jaílson, Mamadu Candé, Rafael Amorim i Fábio Nunes.
Pomocnicy: Claude Gonçalves, Hélder Tavares, Fernando Ferreira i Bruno Monteiro.
Napastnicy: Zé Turbo, Jhon Murillo, Erick Moreno, Crislan, Wagner i Murilo.
Kiedy?
18 września 2016 roku, godzina 19:00 czasu polskiego
Gdzie?
Estádio João Cardoso, Tondela
Sędzia:
Hugo Miguel
Autor: domi, 2016-09-17 22:34:37
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.
6. kolejka ligi portugalskiej | ||
![]() | vs | ![]() |
Rió Ave FC | - | FC Porto |
0 : 3 | ||
2025-09-19, 21:15 Estádio do Rio Ave FC (Vila do Conde) | ||
(tak typowaliśmy) |
1. kolejka Ligi Europy | ||
![]() | vs | ![]() |
Red Bull Salzburg | - | FC Porto |
Typuj wynik meczu | ||
2025-09-25, 21:00 Red Bull Arena Salzburg (Salzburg, Austria) |
Drużyna | M | Pkt. | |
1 | FC Porto | 6 | 18 |
2 | Sporting CP | 5 | 12 |
Moreirense FC | 5 | 12 | |
4 | Benfica Lizbona | 4 | 10 |
FC Famalicão | 5 | 10 | |
Gil Vicente FC | 5 | 10 | |
7 | SC Braga | 5 | 8 |
8 | Vitoria Guimarães SC | 5 | 7 |
9 | Casa Pia AC | 5 | 6 |
10 | GD Estoril Praia | 5 | 5 |
CD Santa Clara | 5 | 5 | |
FC Arouca | 5 | 5 | |
13 | FC Alverca | 5 | 4 |
Nacional Madeira | 5 | 4 | |
15 | Estrela Amadora | 5 | 3 |
Rió Ave FC | 5 | 3 | |
17 | AFS | 5 | 1 |
CD Tondela | 5 | 1 |