Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 7)

FC Porto 1:1 FC Kopenhaga

FC Porto dosyć niespodziewanie zremisowało 1:1 w pierwszej kolejce tegorocznej Ligi Mistrzów. "Smoki" podzieliły się punktami z Kopenhagą i muszą oglądać plecy Leicester City, który w wyjazdowym meczu pokonał Club Brugge aż 3:0 i jest liderem grupy G.

Widać było od początku, że gospodarze chcą za wszelką cenę wygrać. Szybko udało im się wyjść na prowadzenie, gdyż już w 13. minucie Otavio wykorzystał podanie Andre Silvy i otworzył wynik spotkania ładnym uderzeniem. W dalszej części pierwszej połowy gracze „Smoków” dominowali na placu gry. Nie potrafili oni jednak wykorzystać ani jednej okazji, a piłka nieraz mogła zatrzepotać w siatce.

W drugiej odsłonie spotkania przyjezdni dość sensacyjnie wyrównali. W 52. minucie Cornelius ograł Tellesa i Marcano, a następnie pewnym strzałem nie dał szans Casillasowi. Gospodarze nie mogli tego tak zostawić, więc przeszli ponownie do ataku. Na dodatek, od 66. minuty grali w przewadze, gdyż drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu ujrzał Gregus. Mając o jednego gracza więcej na boisku, piłkarze FC Porto nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. FC Kopenhadze udało się wykorzystać błąd „Smoków” i dzięki temu wywieźli z Porto cenny punkt.

• FC Porto: Casillas – Layún, Felipe, Marcano, Telles – Herrera (C) (70. Brahimi), D. Pereira, Ó. Torres – J. M. Corona (62. Depoitre), André Silva, Otávio (83. Diogo Jota).
  • Rezerwowi: Sá – Boly, Brahimi, Depoitre, Diogo Jota, Rúben Neves, André.
  • FC Kopenhaga: Olsen – P. Ankersen, Jørgensen, E. Johansson, Augustinsson – Greguš, Kvist (90+3. Antonsson), Delaney (C), Toutouh (77. Falk) – Santander (69. Verbič), Cornelius.
  • Rezerwowi: Andersen – Høgli, Verbič, Antonsson, Pavlović, Amankwaa, Falk.
  • Bramki: 13. Otávio – 52. Cornelius
  • Żółte kartki:   64. Marcano (FCP) – 12. Greguš (KOD)   66. Greguš (KOD)
  • Faule: 5:11.
  • Sędziowie: Matej Jug (główny), Matej Žunič (asystent 1), Manuel Vidali (asystent 2), Dejan Balažič (bramkowy), Rade Obrenovic (bramkowy), Robert Vukan (techniczny).
Autor: pawcyk27, 2016-09-15 05:15:23

Zawsze przynoszę pecha naszym Smokom :P Kolejny mecz i znowu nie mogłam cieszyć się ze zwycięstwa. Może następnym razem? :P

Futbolówka, 2016-09-15 16:10:54

Kiedy następna próba? Przynajmniej będziemy wiedzieli kiedy nie oczekiwać zwycięstwa :)

umbro122, 2016-09-16 01:35:08

Bardzo smieszne :P Mam nadzieje, ze kolejna proba juz niedlugo, o ile czas pozwoli :)