W tym roku liga przygotowała dla fanów miło niespodziankę, bo za taką można uznać, że już jutro tj. 28 sierpnia w ramach trzeciej kolejki ligi NOS o godzinie 19:00 czasu polskiego na boisko Estadio Jose Alvalade wybiegną odpowiednio druga i trzecia drużyna ubiegłego sezonu, czyli Sporting CP i FC Porto.
Obie drużyny udanie rozpoczęły sezon 2016/17 ligi NOS, zaliczając po dwa zwycięstwa. “Smoki” wygrały na wyjeździe z Rio Ave 3:1 i u siebie z Estoril 1:0. Z kolei “Lwy” w pierwszej kolejce pokonały u siebie Maritimo 2:0, a tydzień temu odprawili z kwitkiem Pacos de Ferreira 1:0 po golu Adriena Silvy. Jutrzejsze spotkanie licząc wszystkie rozgrywki będzie 224. starciem między tymi drużynami w historii. W ubiegłym sezonie Sporting CP i FC Porto grali ze sobą dwukrotnie i w obu przypadkach lepsi byli podopieczni Jorge Jesusa (15. kolejka - 2:0, 32. kolejka - 1:3). Ekipa z Estadio do Dragao z nowym trenerem i podbudowana awansem do fazy grupowej Ligi Mistrzów, będzie chciała pokazać, że jest realnym kandydatem do odebrania korony mistrzowskiej niepokonanej od trzech sezonów Benfice Lizbona.
W meczu ze Sportingiem CP, Nuno Espirito Santo na pewno nie będzie mógł skorzystać z Maxiego Pereiry (kontuzja odniesiona w meczu z AS Romą) oraz z Vincenta Aboubakara (wypożyczenie do Besiktasu, więcej tutaj). Poza kadrą jest również nowy nabytek Diogo Jota.
Niedzielny klasyk poprowadzi sędzia główny Tiago Martins. W sezonie 2015/16 arbiter ten sędziował trzy spotkania z udziałem “Smoków”: 3. kolejka z V. Setubal (2:0), Puchar Portugalii z Feirense (0:1) i 20. kolejka ligi NOS z Estoril (1:3). Asystować mu będą André Campos e Pedro Mota, a sędzią technicznym będzie João Pinheiro.
Kadra FC Porto:
Bramkarze: Casillas i José Sá;
Obrońcy: Felipe, Marcano, Alex Telles i Layún;
Pomocnicy: João Teixeira, André, Otávio, Herrera, Rúben Neves, Sérgio Oliveira, Evandro, Danilo i Óliver Torres;
Napastnicy: Corona, Varela, André Silva, Adrián i Depoitre
Kiedy?
28 sierpnia 2016 roku (niedziela); godzina 19:00 czasu polskiego
Gdzie?
Estadio Jose Alvalade, Lizbona
Sędzia główny:
Tiago Martins
Autor: domi, 2016-08-27 22:47:22
Trochę niebezpiecznie z 4 obrońcami.
Save27, 2016-08-28 12:58:05
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.
| 11. kolejka ligi portugalskiej | ||
![]() | vs | ![]() |
| FC Famalicão | - | FC Porto |
| 0 : 1 | ||
| 2025-11-09, 19:00 Estádio Municipal de Famalicão (Vila Nova de Famalicão) | ||
| (tak typowaliśmy) | ||
| 4. runda Pucharu Portugalii | ||
![]() | vs | ![]() |
| FC Porto | - | Sintrense |
| Typuj wynik meczu | ||
| 2025-11-22, 21:15 Estádio do Dragão (Porto) | ||
| Drużyna | M | Pkt. | |
| 1 | FC Porto | 9 | 25 |
| 2 | Sporting CP | 9 | 22 |
| 3 | Benfica Lizbona | 9 | 21 |
| 4 | Gil Vicente FC | 9 | 19 |
| 5 | FC Famalicão | 9 | 16 |
| 6 | Moreirense FC | 9 | 15 |
| 7 | SC Braga | 9 | 13 |
| 8 | Rió Ave FC | 9 | 11 |
| CD Santa Clara | 9 | 11 | |
| Nacional Madeira | 9 | 11 | |
| Vitoria Guimarães SC | 9 | 11 | |
| 12 | FC Alverca | 9 | 10 |
| 13 | FC Arouca | 9 | 9 |
| 14 | Casa Pia AC | 9 | 8 |
| 15 | GD Estoril Praia | 9 | 7 |
| Estrela Amadora | 9 | 7 | |
| 17 | CD Tondela | 9 | 5 |
| 18 | AFS | 9 | 1 |