Login :

Hasło :


FC Porto na Naszej Klasie FC Porto na Facebooku

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 116)

AS Roma rywalem w walce o Ligę Mistrzów!

AS Roma rywalem w walce o Ligę Mistrzów!

Dziś w samo południe w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie fazy play-off Ligi Mistrzów. FC Porto wylosowało rywala, którym okazała się AS Roma. Włosi wydają się najcięższym możliwym rywalem, na którego mogli trafić Portugalczycy w tej fazie.

Pierwszy mecz zostanie rozegrany 17 sierpnia o godzinie 20:45, a miejscem wydarzenia będzie Estadio do Dragao. Rewanż odbędzie się 23 sierpnia na Estadio Olimpico w Rzymie.

"Smoki" będą trzecią portugalską drużyną, która powalczy o Ligę Mistrzów. Benfica i Sporting Lizbona zagwarantowały sobie już bowiem miejsca w fazie grupowej tych elitarnych rozgrywek.

AS Roma podobnie jak FC Porto zajęła 3. miejsce w lidze. Podopieczni Luciano Spallettiego zdobyli  80 punktów w 38 spotkaniach i stracili ledwie dwa oczka do drugiego Napoli.

  Klub Mecze Gole +/- Pkt
Juventus Turyn 38 55 91
SSC Napoli 38 48 82
AS Roma 38 42 80
Inter Mediolan 38 12 67
AC Fiorentina 38 18 64
US Sassuolo 38 9 61
AC Milan 38 6 57

W szeregach rzymskiej drużyny jest wiele uznanych nazwisk w europejskim futbolu: Mohamed Salach, Wojciech Szczęsny, Francesco Totti, Nainggolan, Manolas, Edin Dzeko czy Danielle De Rossi. Warto dodać, że jest tam również były zawodnik "Smoków", Juan Manuel Iturbe. AS Roma to 3-krotny Mistrz Włoch, 9 razy zdobywano tam krajowy puchar, a także 2 razy Spuerpuchar. Więcej informacji na temat zawodników i całego klubu znajdziecie: tutaj.

Dwumecz FC Porto z AS Romą będzie drugim takim wydarzeniem na międzynarodowej arenie. Obie ekipy zmierzyły się ze sobą w sezonie 1981/82. Wówczas górą byli Portugalczycy wygrywając 2-0 oraz remisując 0-0.

Pozostałe pary fazy play-off:

Autor: pawcyk27, 2016-08-05 14:57:28

Roma się wzmocniła my ani trochę :/ Telles,Felipe i Teixeira to tylko 3 transfery a u nas miała być przebudowa. CO dalej z Brahimim i Abou. Są w tragicznej formie o abu nie chce nic gadać.Ale powiem tak pomoc jest ok potężna. Skrzydła biedne tylko 2 skrzydła pewne Otavio i Corona.Obrona biedna tylko Felipe i Reyes dwa pewniaki na środku a co z Rojo,Bollym i Alexem byli łączeni i dupa jak zawsze. Dlaczego np nie ściągnęliśmy Glika z Torino?? Świetny obrońca podpora nie jest drogi tylko 10mln za takiego obrońca PdC nie myśli. Po raz kolejny piszę co się dzieje z PdC,Był łączony kiedyś Lamela,Ziyech,Bernard,Taison,Moreno,obrońca tam z Argentyny i co z nimi?? Diaz z Madrytu to też plotka pokroju Nikolicia czy Adriano. Bony ok jest dobry ale po co nam taki stary chłop 27 lat dlaczego nie postawił Nuno na Paciencie i na Andre Silve dwóch świetnych napastników. Bez Andre byśmy nawet sparingu jednego nie wygrali. Co z Martinezem, Moutinho i innymi nic. Nie wiadomo co z Oliveirą,Torresem nie wiem co się dzieje w Porto i w głowie PdC ale wygląda to na tą chwilę tragicznie :/ Jedyna dobra pozycja to pomoc. Ale nadal potrzebujemy sprzedaży kilku i wzmocnień ogromnych bo bez nich z Romą wypadniemy cieniutko. Jak widziałem momenty z Onsabruckiem to myślałem że to gra 2 ligowiec z Portugalii

Enrux, 2016-08-05 15:09:42

hehehe,, czekam nam mecz

Save27, 2016-08-05 15:13:41

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Shoutbox:

Zdjęcie tygodnia


Poprzedni mecz

6. kolejka ligi portugalskiej
vs
Rió Ave FC-FC Porto
0 : 3
2025-09-19, 21:15
Estádio do Rio Ave FC (Vila do Conde)
(tak typowaliśmy)

Kolejny mecz

1. kolejka Ligi Europy
vs
Red Bull Salzburg-FC Porto
Typuj wynik meczu
2025-09-25, 21:00
Red Bull Arena Salzburg (Salzburg, Austria)

Liga portugalska

1FC Porto618
2Sporting CP512
Moreirense FC512
4Benfica Lizbona410
FC Famalicão510
Gil Vicente FC510
7SC Braga58
8Vitoria Guimarães SC57
9Casa Pia AC56
10GD Estoril Praia55
CD Santa Clara55
FC Arouca55
13FC Alverca54
Nacional Madeira54
15Estrela Amadora53
Rió Ave FC53
17AFS51
CD Tondela51

Buttony

Forum piłkarskie Benfica Lizbona AC Milan Liga portugalska SSC Napoli Sassuolo Serie A nufc.com.pl | Newcastle United LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United Pierwszy polski serwis o Gialloblu

Pozdrowienia


© 2009-2025 www.fc-porto.pl