Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 3)

FC Porto drugi rok z rzędu mistrzem Portugalii U-19!

"Smoki" nie zaprzepaściły szansy i wygrały w ostatniej kolejce z Belenenses 3:2 i tym samym zapewniły sobie drugie z rzędu mistrzostwo Portugalii U-19. W końcowej fazie rozgrywek FC Porto wyprzedziło w tabeli tylko o punkt drugi Sporting CP.

W ostatniej kolejce tylko "Smoki" i "Lwy" walczyły o tytuł. W uprzywilejowanej pozycji było FC Porto, które miało punkt przewagi nad rywalem. Obu zespołom towarzyszyły emocje i niepewność. Podopieczni Antonio Folhy mierzyli się u siebie z Belenenses, a Sporting CP z Academicą Coimbra.

W Olival przy obecności prezydenta Pinto da Costy, “Smoki” wygrały z Belenenses 3:2 po bramkach Moreto Cassamy (45. minuta), Andre Mesquity (58. minuta) i Madi Quety (72. minuta). Dla gości dwukrotnie trafiał Pedro Marques (51. minuta i 88. minuta).

Sporting CP co prawda pokonał Academicę Coimbra 2:0, ale ten wynik nie miał znaczenie w kontekście zwycięstwa "Smoków" i to one po raz drugi z rzędu świętowali mistrzostwo Portugalii U-19.

Skład FC Porto w meczu z Belenenses: Mouhamed, Fernando, Diogo Queirós, Jorge Fernandes, Luís Mata, Rui Pires, Moreto (Chidera, 78 min.), João Cardoso (Ayoub, 57 min.), Bruno Costa, Mesquita i Tony Djim (Madi Queta, 23 min.).

Autor: domi, 2016-06-04 16:58:00

Świetny rok, jeżeli chodzi o piłkę juniorską w naszym wykonaniu. Zespół B i U-19 mistrzami, a być może jeszcze do tego grona dołączy U-17, ale tu na rozstrzygnięcia będzie trzeba poczekać najpóźniej do 25 czerwca.

domi, 2016-06-04 17:10:39

Młodzi z ekipy B mistrzami, U19 mistrzami.. Jak tu nie stawiać na wychowanków?!

umbro122, 2016-06-05 08:42:40

Oczywiście wiem, że futbol juniorski jest zupełnie inny, ale przecież mistrzowie z juniorów np. Verdasca czy Ruben Macedo dobrze sobie radzą już w dorosłym futbolowym życiu w ekipie B ;)