Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 4)

FC Porto B 3:1 Benfica B. "Smoki" mistrzem drugiej ligi

FC Porto B 3:1 Benfica B.

W ostatnim meczu Ledman LigaPro na Estádio de Pedroso, FC Porto B ograło rezerwy Benfiki 3:1. "Smoki" już przed meczem zostały oficjalnie mistrzem Ledman LigaPro, ale piłkarze przy dopingu ponad 5 tysięcy kibiców nie zamierzali odpuścić mini "O Classico".

Gdy piłkarze Chaves, chwilę po godzinie 14 polskiego czasu zakończyli swój mecz, stało się jasne. FC Porto B po raz pierwszy w historii wygrało rozgrywki drugoligowe. Młoda ekipa zaczęła świętować już w szatni przed meczem z Benfiką B, ale to nieprzeszkodziło im w zagraniu świetnego spotkania.

Film zamieszczony przez użytkownika FC Porto (@fcporto)

"Smoki" wyszły do tego meczu bardzo skoncentrowane, a Luis Castro "rzucił na boisko" swoich najlepszych zawodników. Rezerwy wyszły na prowadzenie z walczącą o utrzymanie Benfiką B już w 11. minucie, gdy po dośrodkowaniu Gracy strzałem głową piłkę do bramki skierował Verdasca. Fiestę w 20. minucie próbował zepsuć arbiter, który dopatrzył się bardzo wątpliwego faulu w polu karnym FC Porto i podyktował "jednenastkę", z której jednak górą wyszedł Jose Sa. Cztery minuty później wynik, ładnym strzałem z dystansu podwyższył Joao Graca. Benfica złapała kontakt tuż przed przerwą, gdy bramkę głową zdobył Polak, Paweł Dawidowicz. OStatnia bramka w tym meczu padła w 58. minucie, gdy po świetnej akcji Victora Garcii, który niemal od połowy pędził niczym TGV, dośrodkował piłkę, a niefortunną interwencją popisał się Rúben Dias, który strzelił samobója. 8. minut później strzelec dla Benfiki, Dawidowicz otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Luis Castro w obecnym sezonie skorzystał z 33 zawodników: Raúl Gudiño, Rafa, Mauricio, Lichnovsky, Mikel (obecnie wypożyczeni bądź sprzedani do innych klubów), Caio, José Sá, João Costa; Víctor García, Palmer-Brown, Rodrigo, Ronan, Jorge Fernandes, Verdasca; Pité, Zitouni, Francisco Ramos, Graça, Tomás Podstawski, Rui Moreira, Chidozie, Omar Govea, Fede Varela, Chikhaoui; André Silva, Ismael Díaz, Gleison, Leonardo, Cláudio, Sérgio Ribeiro, Ruben Macedo, Rui Pedro, Idrisa. Warto również wspomnieć, że na tym meczu na trybunach zasiadło ponad 5 tysięcy widzów!

* * * Wszystkie bramki na Estádio de Pedroso * * *

• 08.05.2016, 17:30, 45. kolejka Ledman LigaPro
  • FC Porto B 3:1 Benfica B
  • FC PORTO B: José Sá; Víctor García, Palmer Brown, Verdasca, Rodrigo (Rui Moreira 85'); Tomás Podstawski (Omar 80'), Francisco Ramos, Graça; Ismael, Gleison, Leonardo (Ruben Macedo 67').
  • Rezerwowi: João Costa, Cláudio, Fede Varela, Sérgio Ribeiro.
  • BENFICA B: Miguel Santos; Nélson Semedo, Alfaiate, João Nunes, Rúben Dias; Dawidowicz, Pedro Rodrigues (Saponjic 34'), João Carvalho; Hildeberto (Gilson Costa 69'), Dálcio Gomes, Diogo Gonçalves (Sancidino 82').
  • Rezerwowi: Ivan Zobin, Vitalii Lystcov, Yuri Ribeiro, Francisco Ferreira.
  • Bramki:
  • 1:0 - Verdasca 11' (asysta: Graça)
  • 2:0 - Graça 25'
  • 2:1 - Dawidowicz 38' (asysta: Nélson Semedo)
  • 3:1 - Rúben Dias 54' (samobój, asysta: Víctor García)
  • W 22. minucie José Sá obronił karnego wykonywanego przez Hildeberto.
  • Żółte kartki: Tomás Podstawski (20'), Diogo Verdasca (50'), Graça (58') - Hildeberto (30'), Dawidowicz (46' i 66')
  • Czerwona kartka: Dawidowicz (66')
  • Stadion: Estádio de Pedroso, em Vila Nova de Gaia
  • Sędzia: João Pinheiro (Braga)

Autor: umbro122, 2016-05-09 09:31:52

Jedyny pozytyw sezonu! Gratulacje!!

umbro122, 2016-05-09 09:44:01

Historyczne, pierwsze trofeum za zwycięstwo drugiej ligi ! Zawsze to jakiś pozytyw ;)

pawcyk27, 2016-05-09 14:07:05

Gratulacje! Lepsze to niż nic :)

Futbolówka, 2016-05-09 14:13:47

Pierwszy tytuł FC Porto w piłce nożnej od ... 33 miesięcy :(

umbro122, 2016-05-09 14:33:51

Może ten sukces i chyba za chwilę mistrzostwo U-19 sprawią, że w FC Porto coś się ruszy w sprawie wychowanków i będziemy stawiać na swoich, tak jak robi to od dawna Sporting i od niedawna Benfica. Gratulacje dla chłopaków, bo odwalili kawał dobrej roboty i pytanie, kto dołączy w przyszłym sezonie do pierwszego zespołu.