Login :

Hasło :


FC Porto na Naszej Klasie FC Porto na Facebooku

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 78)

Chińczycy kusili Jonasa i Aboubakara

Chińczycy kusili Jonasa i Aboubakara

Transferowy szał w Chinach trwa w najlepsze. Tamtejsze kluby nie poprzestają w poszukiwaniach kolejnych zawodników, za których są w stanie zapłacić ogromne pieniądze. Były napastnik FC Porto Jackson Martinez, który odszedł do Atletico za 35 mln euro, zaledwie po pół roku trafił do Guangzhou Evergrande za 42 mln euro! "O Jogo" podaje, że chińskie kluby na celownik wzięły najlepszych strzelców FC Porto i Benfiki, ale oferty zostały odrzucone.

"Luís Filipe Vieira i Pinto da Costa odrzucili chińską ofertę w wysokości 25 mln euro plus pięć milionów euro bonusów za Jonasa i Aboubakara. Jorge Mendes również uczestniczył w tym biznesie przekazując propozycje prezydentom FC Porto i Benfiki, ale ostatecznie nie doszło do transferu" - napisało w dzisiejszym wydaniu "O Jogo".

"Luís Filipe Vieira początkowo zastanawiał się nad przyjęciem warunków, lecz ostatecznie postanowił nie osłabiać drużyny w trakcie sezonu. Pinto da Costa od razu odrzucił możliwość negocjacji, biorąc pod uwagę znaczenie Kameruńczyka w pierwszym zespole."

Według "O Jogo", "Smoki" odrzuciły możliwość, gdyż "nie było już możliwe znalezienie na rynku alternatywy, która spełniłaby wymogi określone przez zespół skautów."

Przypomnijmy, że FC Porto posiada zaledwie 30 procent praw ekonomicznych do Aboubakara, które kupiło za 3 mln euro. W styczniu pojawiła się nawet informacja, że "Smoki" są w stanie sprzedać reprezentanta Kamerunu za 40 mln euro. Jego klauzula wypowiedzenia wynosi 50 mln euro.

Szczególnie ciekawa wydawała się oferta dla Jonasa, który przybył do Benfiki za darmo po wygaśnięciu umowy z Valencią. Podpisał on kontrakt z klauzulą odejścia w wysokości ... 20 mln euro. Chińczycy zaproponowali 25 plus 5 mln euro, jednak nie było możliwe wpłacenie klauzuli, gdyż chcieli rozłożyć tę kwotę na raty. Jonas w tym sezonie jest najlepszym strzelcem ligi NOS. W 21 spotkaniach strzelił 23 bramki!

Autor: umbro122, 2016-02-07 14:48:47

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Shoutbox:

Zdjęcie tygodnia


Poprzedni mecz

6. kolejka ligi portugalskiej
vs
Rió Ave FC-FC Porto
0 : 3
2025-09-19, 21:15
Estádio do Rio Ave FC (Vila do Conde)
(tak typowaliśmy)

Kolejny mecz

1. kolejka Ligi Europy
vs
Red Bull Salzburg-FC Porto
Typuj wynik meczu
2025-09-25, 21:00
Red Bull Arena Salzburg (Salzburg, Austria)

Liga portugalska

1FC Porto618
2Sporting CP512
Moreirense FC512
4Benfica Lizbona410
FC Famalicão510
Gil Vicente FC510
7SC Braga58
8Vitoria Guimarães SC57
9Casa Pia AC56
10GD Estoril Praia55
CD Santa Clara55
FC Arouca55
13FC Alverca54
Nacional Madeira54
15Estrela Amadora53
Rió Ave FC53
17AFS51
CD Tondela51

Buttony

Forum piłkarskie Benfica Lizbona AC Milan Liga portugalska SSC Napoli Sassuolo Serie A nufc.com.pl | Newcastle United LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United Pierwszy polski serwis o Gialloblu

Pozdrowienia


© 2009-2025 www.fc-porto.pl