Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 3)

Boavista - FC Porto 0:5

W pierwszym meczu bez Julena Lopetegui, ale za to z Rui Barrosem na ławce, "Smoki" odniosły pierwsze zwycięstwo w tym roku. Wygrana smakuje tym bardziej, że FC Porto rozgromiło Boavistę w derbach aż 5:0.

"Smoki" wyszły na prowadzenie w 11. minucie, gdy świetne podanie z głębi pola od Andre Andre wykorzystał Herrera. Jednak pierwsza połowa stała przeważnie pod znakiem gry w środku pola i nielicznych groźnych kontrataków oraz kontuzji zawodników Boavisty. Już w ciągu pierwszych 45 minut z boiska musiało zejść dwóch graczy gospodarzy.

W drugiej połowie "Smoki" obnażyły słabość rywala. Najpierw w 62. minucie wynik podwyższył Corona, a gdy w 72. minucie Aboubakar wykorzystał podanie Layuna, stało się jasne, że zwycięzca tego meczu jest już znany. Na domiar złego chwilę później kontuzji doznał kolejny zawodnik Boavisty, a że limit zmian został już wyczerpany, "Pantery" musiały kończyć mecz w dziesiątkę. FC Porto doskonale to wykorzystało pakując przeciwnikom jeszcze dwie bramki. Najpierw Aboubakar w 81. minucie posłał piłkę do siatki, a następnie w doliczonym czasie gry piętą bramkę strzelił Danilo.

Już za trzy dni czas na drugą odsłonę derbów miasta Porto. W środę o godzinie 21:30, ponownie na Estadio do Bessa, oba kluby zagrają w ćwierćfinale Pucharu Portugalii.

• 10.01.2016, 19:15, 17. kolejka ligi NOS
  • Boavista 0:5 FC Porto
  • BOAVISTA: Gideão; Hackman, Henrique (Anderson Correia 40'), Carlos Santos, Afonso Figueiredo; Idris, Tengarrinha (Renato Santos 16'), Anderson Carvalho; Bukia (Zé Manuel 65'), Luisinho, Uchebo.
    Rezerwowi: Mamadou Ba, Reuben Gabriel, Douglas Abner, Philipe Sampaio.
  • FC PORTO: Casillas, Maxi Pereira, Martins Indi, Marcano, Layún; Danilo, Herrera (Imbula 82'), André André (Evandro 71'); Corona (Varela 78'), Brahimi, Aboubakar.
    0:5 - Danilo 90+3' (asysta: Layún)
  • Żółte kartki: Anderson Carvalho (24') - Layún (18'), Maxi (27'), Aboubakar (51'), Casillas (55'), Corona (61')
  • Stadion: Estádio do Bessa, Porto
  • Sędzia: Fábio Veríssimo (Leiria)

Autor: umbro122, 2016-01-10 16:37:09

Piękne wejście na ławkę trenerską Barrosa! Ciekawi mnie czy nie jest to przypadkiem najwyższe zwycięstwo w derbach Porto na wyjeździe ;) Bardzo ładne gole Herrery, Corony i Danilo. Layun nadal nie przestaje zaskakiwać i dziś dołożył kolejne 2 asysty... W FCP uzbierał ich już 11... Drugi w tej klasyfikacji jest Maxi i ma 8 takich podań. Boki robią robotę ! :D