Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 8)

FC Porto B - Vitoria Guimaraes B 5:2

FC Porto B nadal nie przestaje zaskakiwać. Tym razem podopieczni Luisa Castro po świetnym meczu ograli rezerwy Vitorii Guimaraes aż 5:2! Dwie bramki strzelił Ismael Diaz, a po jednej dołożyli Francisco Ramos, Gleison oraz Leonardo Ruiz.

Mimo że "Smoki" nie najlepiej weszły w to spotkanie, gdyż od 14. minuty przegrywały, to udało się odwrócić losy meczu. Zaledwie 11. minut po stracie bramki było już 2:1 dla gospodarzy. Co prawda Denis w 40. minucie wykorzystał karnego dla Guimaraes, ale trzy minuty później ponownie na prowadzenie wyszło FC Porto B za sprawą Ismaela. Po przerwie to już totalna dominacja FC Porto B, które od 60. do 70. minuty miało trzy świetne sytuacje, lecz "tylko" dwie zostały zamienione na bramki. Do siatki trafili Francisco Ramos i Leonardo, a karnego nie wykorzystał kolumbijski napastnik Leonardo. Pod koniec meczu szansę na trzecią bramkę mieli goście, ale Gudino wybronił rzut karny.

"Smoki" powiększyły przewagę nad drugim miejscem w tabeli. Po 23. kolejkach mają aż 9 punktów więcej, gdyż dotychczasowy wicelider Feirense przegrało z Chaves, które aktualnie zajmuje 2. pozycję.