Login :

Hasło :


FC Porto na Naszej Klasie FC Porto na Facebooku

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 65)

Borussia Dortmund rywalem Porto w 1/16 finału Ligi Europy!

Borussia Dortmund rywalem Porto w 1/16 finału Ligi Europy!

Poznaliśmy rywala FC Porto w 1/16 finału Ligi Europy. Smoki zmierzą się z Borussią Dortmund. Pierwszy mecz odbędzie się 18 lutego na Signal Iduna Park, rewanż zostanie rozegrany tydzień później na Estadio do Dragao. 

FC Porto trafiło na silnego przeciwnika. Rywalizacja obu klubów zapowiada się niezwykle interesująco. Borussia to aktualny wicelider ligi niemieckiej. Po 16 spotkaniach ma na koncie 38 punktów i traci do pierwszego Bayernu Monachium 5 oczek. 

Zespół Thomasa Tuchela występował w fazie grupowej Ligi Europy w grupie C, gdzie rywalizował z FK Krasnodarem, PAOK-iem Saloniki oraz FK Gabalą. Zanotował trzy zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki zajmując ostatecznie 2. miejsce.

FC Porto jeszcze nigdy nie zmierzyło się z Borussią Dortmund. Zespoły będą rywalizować ze sobą po raz pierwszy w historii. W niemieckiej ekipie występuje aktualnie jeden Polak, Łukasz Piszczek

Wszystkie pary 1/16 finału LE:

·   Valencia CF - Rapid Wiedeń
·   ACF Fiorentina - Tottenham Hotspur
·   Borussia Dortmund - FC Porto
·   Fenerbahce Stambuł - Lokomotiw Moskwa
·   Anderlecht Bruksela - Olympiakos Pireus
·   FC Midtyjlland - Manchester United
·   FC Augsburg - Liverpool FC
·   Sparta Praga - FK Krasnodar
·   Galatasaray Stambuł - Lazio Rzym
·    FC Sion - Sporting Braga
·    Szachtar Donieck - Schalke 04 Gelsenkirchen
·    Olympique Marsylia - Athletic Bilbao
·    Sevilla FC - Molde FK
·    Sporting Lizbona - Bayer Leverkusen
·    Villarreal CF - SSC Napoli
·    AS Saint-Etienne - FC Basel

Autor: Futbolówka, 2015-12-14 13:44:19

A nie mówiłem...

"Natomiast typuję ogromnego pecha i Borussię już w 1/16." - jakledw12, 12 grudzień.
Niestety możemy odpaść już w 1/16 i zostanie nam krajowe podwórko.

jakledw12, 2015-12-14 15:43:29

Skąd wiedziałeś? Jakieś przecieki? :P
Może tak być, że nie przejdziemy dalej, a to będzie koniec Julena...

Futbolówka, 2015-12-14 16:01:52

Przedwczesny finał można powiedzieć. Trudny mecz się szykuje. Ale do lutego dużo czasu.

smokx, 2015-12-14 16:18:18

Super ;) Ja chciałem właśnie Borussią, w końcu jakiś nowy przeciwnik ;)

pawcyk27, 2015-12-14 19:42:06

Trafienie już w 1/16 na Borussie to pechowe losowanie jednak nie zmienia to faktu, że patrząc na możliwych rywali do rozlosowania to próżno szukać łatwych zespołów na tym etapie. Tak czy siak odpadnięcie z LM i daj lub nie daj odpadnięcie już w 1/16 nie patrząc na wyniki w lidze powinny stanowić koniec Julena na ławce Porto i choć jestem z całego serca za tym by to Porto awansowało to jeśli odpadnięcie miałoby skończyć przygodę Julena z Porto i na ławkę zawitałby przyzwoity trener to przełknąłbym tą gorzką pigułkę. Jednak patrząc na PdC to nie wiem czy Julen nie musiałby zaprzepaścić szans w lidze na mistrzostwo by został zwolniony

Play4Fun, 2015-12-15 11:35:15

Dokładnie uważam, że póki nie stracimy szans na mistrzostwo kraju to Lopetegui będzie trenerem. Ale nie ma co odpuszczać pucharów bo w rankingu uefa Portugalia będzie mocno walczyć z Francją i Rosją...

Portista FCP, 2015-12-15 11:46:05

Zwalnianie Julena w środku sezonu nie ma sensu, bo na rynku nie ma teraz ciekawych opcji na trenera. Lepiej poczekać do lata i spróbować przekonać AVB do powrotu na Dragao. Chociaż jeśli zdobędziemy mistrzostwo to Lopetegui zapewne zostanie na stanowisku.

Michał, 2015-12-15 18:10:03

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Shoutbox:

Zdjęcie tygodnia


Poprzedni mecz

6. kolejka ligi portugalskiej
vs
Rió Ave FC-FC Porto
0 : 3
2025-09-19, 21:15
Estádio do Rio Ave FC (Vila do Conde)
(tak typowaliśmy)

Kolejny mecz

1. kolejka Ligi Europy
vs
Red Bull Salzburg-FC Porto
Typuj wynik meczu
2025-09-25, 21:00
Red Bull Arena Salzburg (Salzburg, Austria)

Liga portugalska

1FC Porto618
2Sporting CP512
Moreirense FC512
4Benfica Lizbona410
FC Famalicão510
Gil Vicente FC510
7SC Braga58
8Vitoria Guimarães SC57
9Casa Pia AC56
10GD Estoril Praia55
CD Santa Clara55
FC Arouca55
13FC Alverca54
Nacional Madeira54
15Estrela Amadora53
Rió Ave FC53
17AFS51
CD Tondela51

Buttony

Forum piłkarskie Benfica Lizbona AC Milan Liga portugalska SSC Napoli Sassuolo Serie A nufc.com.pl | Newcastle United LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United Pierwszy polski serwis o Gialloblu

Pozdrowienia


© 2009-2025 www.fc-porto.pl