Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 92)

Moreirense 2:2 FC Porto

FC Porto niespodziewanie zremisowało we wczorajszym spotkaniu z Moreirense 2:2. Strata punktów boli tym bardziej, że gospodarze zdobyli dopiero drugi punkt w tym sezonie i mają na swoim koncie dwa remisy.

"Smoki" objęły prowadzenie w 18. minucie, kiedy to pięknym strzełem z rzutu wolnego popisał się Maicon. Kapitan FC Porto uderzył bardzo mocno z okolic 25. metra obok muru, a piłka po jego strzale zdążyła odbić się jeszcze od słupka. Chwilę później Osvaldo miał okazję zdobyć swojego pierwszego gola w FC Porto, jednak przegrał pojedynek z byłym zawodnikiem biało-niebieskich, Igorem Stefanoviciem. W 41. minucie bardzo ładną indywidualną akcją popisał się Andre Andre, lecz jego uderzenie okazało się zbyt lekkie. Przed przerwą szansę miał jeszcze Maicon, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił wprost w bramkarza.

W drugiej połowie nasątpiła szybka odpowiedź gospodarzy. W 50. minucie  obrona FC Porto została rozmontowana zaledwie przez dwóch zawodników, a przy końcowym strzale Luri Medeirosa, Casillas był bezradny. Goście wzięli się w garść i przejęli ponownie nieco inicjatywę. Bliski wyprowadzenia na prowadzenie swojej drużyny był Corona, którego strzał w ostatniej chwili został przyblokowany. W 72. minucie do głosu ponownie doszedł Dani Osvaldo, lecz i tym razem górą był Stefanović. W 79 minucie meczu Jesus Corona wyprowadził gości na prowadzenie. Tello posłał piłkę w pole karne do Maxiego Pereiry, a ten zgrał ją do Corony. Meksykanin chciał odegrać szybko piłkę z klepki, lecz ta odbiła się od obrońców i wróciła pod jego nogi. Wówczas popisał się szybkim zwodem i umieścił lewą nogą piłkę w siatce!  W 82. minucie Osvaldo mógł zapewnić wygraną FC Porto. Aboubakar wypuścił Włocha pięknym podaniem na pozycję sam na sam, a ten posłał piłkę obok bramkarza. Futbolówkę zaraz sprzed linii wybił jednak obrońca gospodarzy... Moreirense w końcówce rzuciło się do ataku i w 84. minucie kibice byli świadkami bardzo ładnej parady Ikera Casillasa. Hiszpan był jednak już bezradny w 88. minucie, kiedy to stan meczu wyrównał strzałem z głowy Andre Fontes. Mocne uderzenie z 4 metrów w światło bramki dało drugi remis w sezonie drużynie Moreirense i drugi w historii remis z FC Porto.

• 25 września 2015, 21:30 - Moreira de Cónegos
  • Moreirense FC 2-2 FC Porto
  • Moreirense: 51. Igor Stefanović - 6. Evaldo, 26. Marcelo Oliveira, 95. Pierre Sagna, 3. André Micael, 23. Vítor Gomes, 16. Rodrigo Battaglia, 60. João Palhinha, 11. Ernest Ohemeng (82, 25. Luis Carlos), 9. Ramón Cardozo (52, 29. Emmanuel Boateng), 45. Iuri Medeiros (63, 8. André Fontes).
  • FC Porto: 12. Iker Casillas - 2. Maxi Pereira, 5. Iván Marcano (77, 9. Vincent Aboubakar), 21. Miguel Layún, 4. Maicon, 8. Yacine Brahimi (45, 7. Silvestre Varela), 20. André André, 16. Héctor Herrera (59, 11. Cristian Tello), 17. Jesús Corona, 22. Danilo Pereira, 10. Pablo Osvaldo.
  • Gole: Iuri Medeiros 50, André Fontes 88 - Maicon 18, Jesús Corona 79
  • Żółte kartki: Vítor Gomes.
  • Sędziował: Vasco Santos.

Czy wiesz, że?

• Silvestre Varela rozegrał 200. mecz w barwach FC Porto! Zdołał w tym czasie strzelić 48 goli i zdobyć 11 tytułów. Odniósł 140 zwycięstw (70%), 32 remisy (16%) i 28 porażek (14%).
  • Jesus Corona jest trzecim piłkarzem w XXI wieku w FC Porto, który strzelił 3 gole w 3 pierwszych ligowych meczach. Wcześniej coś takiego udało się Radamelowi Falcao i Penie.
  • FC Porto nie straciło w lidze 2 goli na wyjeździe od meczu z Estoril w 2014 roku (2:2).
  • FC Porto straciło ostatni raz dwie bramki w lidze w pojedynku ligowym z Benficą Lizbona w grudniu ubiegłego roku.
  • Moreirense ma na swoim koncie w tym sezonie 4 zdobyte gole. Co ciekawe 2 przeciwko Benfice i 2 z FC Porto.
  • FC Porto zanotowało 5. remis z 8 ostatnich ligowych wyjazdów.
Autor: pawcyk27, 2015-09-26 10:19:27

Kamera beznadziejna, meczu się prawie nie dało oglądać. Wszystko jednak poszłoby na drugi plan, gdyby Porto zgarnęło tutaj 3 punkty. Nawet tą słabą grę bym wybaczył.

Wg mnie przy ostatniej bramce Casillias trochę zawalił.

jakledw12, 2015-09-26 10:26:44

Słabooo. Strzelając gola w 80 minucie drużyna taka jak Porto nie może sobie dać w bić bramki z takim przeciwnikiem... Benfika z Pacos wygra (a może nie :P ?) i już tylko ma 2 punkty straty. Sporting z kolei ma szansę na lidera i 2 oczka przewagi.

Osvaldo miał te sytuacje nie uderzał źle z tego co widzę, chyba zabrakło szczęścia. W sumie mógł mieć 3 gole :P. Nie wiem jak się prezentował w całym meczu bo zerkałem co jakiś czas.

pawcyk27, 2015-09-26 10:29:41

Co gorsza po tym meczu kłopoty z kolanem ma Brahimi, a z kostką Maicon, a mecz z Chelsea już we wtorek...

pawcyk27, 2015-09-26 10:36:11

Meczu niestety nie widziałem, choć może to i dobrze, bo tylko bym się denerwował.
Remis z Moreirense bardzo boli, szczególnie w naszej lidze, gdzie każda strata punktów jest bardzo bolesna :/ Myślę, że można stwierdzić, że z taką grą na wyjazdach FC Porto nie zdobędzie mistrzostwa.. Tak jak pawcyk napisał: FC Porto zanotowało 5 remis z 8 ostatnich ligowych wyjazdów. Ponadto w tym sezonie bilans wyjazdów to: 1W, 1R i 1P.
Pozostaje mieć nadzieję, że Smoki w końcu poprawią grę na wyjazdach, że zwycięstwa u tylko u siebie mistrzostwa, a być może nawet i 2 miejsca, nie dadzą.