Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 129)

Golden Cup: Meksyk w finale po "koncercie" sędziego...

Golden Cup: Meksyk w finale po

Reprezentacja Meksyku zagra w finale turnieju Golden Cup, a jej rywalem będzie Jamajka, która sensacyjnie wyeliminowała USA.  Podopieczni Miguela Herrery pokonali wczoraj w półfinale Panamę 2:1.

Głównym bohaterem spotkania okazał się... sędzia Mark Geiger, który w jednoznaczny sposób "wciągnął" ekipę Meksyku do finału. O co dokładnie chodzi? Już w 25. minucie z boiska wyleciał rozgrywający Panamy - Luis Tejada. Za ów faul jednak 99% sędziów nie podjęłoby takiej decyzji. Chwilę później było jeszcze ciekawiej. Carlos Vela uderzył rywala łokciem w brzuch i nie zobaczył nawet za to żółtej kartki... Mimo osłabienia Panama grała jednak znakomicie i była bardzo bliska sprawienia ogromnej sensacji prowadząc 1:0. Wówczas nadeszła jednak 90. minuta meczu, w której po raz kolejny błysnął sędzia główny i podyktował wątpliwy rzut karny pewnie wykorzystany przez Guardado. Kontrowersje były tak wielkie, że mecz wstrzymano na blisko kwadrans. Piłkarze Panamy zaczęli ścigać sędziego, musieli ich powstrzymywać stewardzi. Fani Meksyku zaczęli rzucać butelkami i jedzeniem na murawę, celując w protestujących zawodników. Mecz został rozstrzygnięty w dogrywce, a gola po kolejnym rzucie karnym strzelił Guardado. Dodatkową ciekawostką pozameczową jest fakt, że od 240 minut Gold Cup Meksyk nie potrafił strzelić bramki z gry i drugi mecz z rzędu ratują go kontrowersyjne decyzje sędziego. W ćwierćfinale z Kostaryką, Meksykanie otrzymali bardzo wątpliwy rzut karny w 120. minucie meczu...

Co do zawodników FC Porto - Diego Reyes rozegrał jak zwykle pełne spotkanie, a Hector Herrera drugi mecz z rzędu został zdjęty z boiska (tym razem w 59. minucie).

• 23 lipca 2015, 03:00 - Atlanta (Georgia Dome)
  • Panama 1-2 pd. Meksyk
  • BramkiŁ Román Torres 57 - Andrés Guardado 90 (k), 105 (k)
  • Panama: 1. Jaime Penedo - 2. Valentín Pimentel (87, 17. Luis Henríquez; 109, 4. Alfredo Stephens), 5. Román Torres, 3. Harold Cummings, 15. Erick Davis, 13. Adolfo Machado, 20. Aníbal Godoy, 11. Armando Cooper, 19. Alberto Quintero, 10. Luis Tejada, 9. Roberto Nurse (79, 22. Abdiel Arroyo).
  • Meksyk: 13. Guillermo Ochoa - 5. Diego Reyes, 2. Francisco Rodríguez, 15. Oswaldo Alanís (46, 21. Carlos Esquivel), 22. Paul Aguilar, 7. Miguel Layún (77, 14. Javier Orozco), 6. Héctor Herrera (59, 6. Jesús Manuel Corona), 8. Jonathan dos Santos, 18. Andrés Guardado, 19. Oribe Peralta, 11. Carlos Vela.
  • żółte kartki: Torres, Cummings, Cooper, Quintero, Godoy, Nurse, Pimentel - Aguilar, Herrera, Vela, Orozco.
  • czerwona kartka: Luis Tejada (25. minuta, Panama).
  • sędziował: Mark Geiger (USA).
Autor: pawcyk27, 2015-07-23 20:56:32

Warto dodać, że w ćwierćfinale karny w 120+4, a w półfinale 90+9! Martwi mnie jednak to, że Herrera ponownie jest zmieniany mniej więcej po godzinie. Czyżby kryzys formy? Za to cieszy mnie dyspozycja Reyesa, który grał chyba w każdym meczu od dechy do dechy.