
Sprawa Imbuli nabrała niesamowitego rozpędu i dziś zawodnik przyleciał do Portugalii, by przejść badania lekarskie. Według francuskich i portugalskich mediów, środkowy pomocnik Olympique Marsylia jest o krok od przejścia do FC Porto!
Według "L Equipe", działacze obu klubów doszli do porozumienia i Imbula będzie trzecim wzmocnieniem FC Porto w obecnym okienku transferowym. Olympique Marsylia odrzuciło podobno ofertę Interu Mediolan (Imbula był w Mediolanie i transfer był do soboty niemalże dopięty) i przystał na warunki oferowane przez inną drużynę. Chodzi tu najprawdopodobniej o FC Porto, które jest gotowe wyłożyć za Imbulę aż 25 milionów euro i podpisać z nim czteroletni kontrakt. Taka kwota spowodowałaby, że 22-letni pomocnik zostałby najdroższym piłkarzem w historii "Smoków", które jak dotąd najwięcej zapłaciły za Hulka (19 milionów spłacane w ratach) i Joao Moutinho (14 milionów, również w ratach). Niektóre media podają ponadto informację o rocznym wypożyczeniu, po którym FC Porto zobowiązane byłoby wykupić zawodnika za kwotę 22-25 milionów euro.
Giannelli Imbula urodził się 12 września 1992 roku. Jest wychowankiem Guingamp, a do Marsylii trafił przed sezonem 2013/14 za 7,5 mln euro. Jego nominalną pozycją jest defensywny pomocnik.
Drużyna | M | GOLE |
---|---|---|
![]() |
76 | 3 |
![]() |
104 | 4 |
Razem | 180 | 7 |
Autor: pawcyk27, 2015-06-29 20:36:23
Fajnie by było ale nie za taką kasę kupować defensywnego pomocnika ! 7,5 miliona mamy za Casemiro ale to nie oznacza, że musimy kupować gościa za 20 baniek, bez przesady... Przecież geniusza, który nosem wciągał Lige Zon sprzedaliśmy za 15... O Fernando rzecz jasna mi chodzi ;)
Lepiej byłoby wziąć tego Danilo z Maritimo ;)
pawcyk27, 2015-06-29 20:53:47
Jak się nie mylę to nie tylko najdroższy transfer w historii Porto by to był, a najdroższy w historii całej ligi.
Play4Fun, 2015-06-29 22:35:06
Nie powiem wydawanie takiej sumy na jednego zawodnika to zbytnia rozrzutność jeszcze za defa.... Kto go nam później kupi za więcej pieniędzy? Zarobić nie zarobimy a jak się okaże nie wypałem to bd dopiero katastrofa bo z tej sprzedaży nie zarobimy na kolejne transfery... Nie wiem co o tym myśleć zobaczymy co bd. Cieszę, się że stać nas na wydanie takiej sumy tylko to jest jednorazowy wyskok a nie poprawa naszej sytuacji finansowje
Play4Fun, 2015-06-29 22:38:57
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.
6. kolejka ligi portugalskiej | ||
![]() | vs | ![]() |
Rió Ave FC | - | FC Porto |
0 : 3 | ||
2025-09-19, 21:15 Estádio do Rio Ave FC (Vila do Conde) | ||
(tak typowaliśmy) |
1. kolejka Ligi Europy | ||
![]() | vs | ![]() |
Red Bull Salzburg | - | FC Porto |
Typuj wynik meczu | ||
2025-09-25, 21:00 Red Bull Arena Salzburg (Salzburg, Austria) |
Drużyna | M | Pkt. | |
1 | FC Porto | 6 | 18 |
2 | Sporting CP | 5 | 12 |
Moreirense FC | 5 | 12 | |
4 | Benfica Lizbona | 4 | 10 |
FC Famalicão | 5 | 10 | |
Gil Vicente FC | 5 | 10 | |
7 | SC Braga | 5 | 8 |
8 | Vitoria Guimarães SC | 5 | 7 |
9 | Casa Pia AC | 5 | 6 |
10 | GD Estoril Praia | 5 | 5 |
CD Santa Clara | 5 | 5 | |
FC Arouca | 5 | 5 | |
13 | FC Alverca | 5 | 4 |
Nacional Madeira | 5 | 4 | |
15 | Estrela Amadora | 5 | 3 |
Rió Ave FC | 5 | 3 | |
17 | AFS | 5 | 1 |
CD Tondela | 5 | 1 |