Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 16)

Zwycięstwo na zakończenie. FC Porto 2:0 Penafiel

Wczoraj FC Porto rozegrało ostatni mecz w sezonie 2014/15. Przeciwnikiem wicemistrza Portugalii była czerwona latarnia ligi, czyli Penafiel. "Smoki" pokonały rywali 2:0 po golach Aboubakara oraz odchodzącego do Realu Madryt Danilo. FC Porto zrównało się punktami z mistrzem - Benficą Lizbona. "Orły" czeka jednak dziś ostatni mecz z Maritimo.

W pierwszej połowie spotkania popłoch w polu karnym rywala sprawiali głównie Ricardo Quaresma i Jackson Martinez, a najlepszej sytuacji nie wykorzystał Yacine Brahimi, który z najbliższej odległości nie trafił na pustą bramkę. FC Porto dopięło swego dopiero w ostatnich 10 minutach meczu. W 82. minucie Coelho został pokonany przez wcześniej wprowadzonego Aboubakara, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Danilo.

• 2 maja 2015, 21:30 - Porto (Estádio do Dragão)
  • FC Porto 2-0 FC Penafiel
  • Porto: 1. Helton - 14. José Ángel, 2. Danilo, 13. Diego Reyes, 3. Bruno Martins Indi, 7. Ricardo Quaresma, 8. Yacine Brahimi (56, 99. Vincent Aboubakar), 10. Juan Quintero (68, 16. Héctor Herrera), 6. Casemiro (46, 15. Evandro Goebel), 36. Rúben Neves, 9. Jackson Martínez.
  • Penafiel: 1. Júlio Coelho - 29. Ustaritz Aldekoaotalora (46, 2. Tiago Valente), 5. Pedro Ribeiro, 20. Dani Coelho (51, 16. Tony), 10. João Martins, 25. Bruno Braga, 6. Hélder Ferreira (85, 17. Bruninho), 27. André Fontes, 19. Rabiola, 90. Vítor Bruno, 11. Aldaír.
  • Gole: Vincent Aboubakar 82, Danilo 90
  • Żółte kartki: Casemiro - Ribeiro, Braga.
  • Sędziował: Olegário Benqueren.
  • MVP: Danilo

Czy wiesz, że?

• Penafiel zakończyło sezon z liczbą 69 straconych goli co jest najgorszym wynikiem tego klubu w całej historii, a ponadto jest to największa liczba straconych bramek przez drużynę występującą w portugalskiej lidze od sezonu 2003/04.
  • Był to 10 mecz FC Porto w tym sezonie ligowym na własnym stadionie w którym nie straciło gola. To najlepszy wynik od sezonu 1994/95.
  • FC Porto straciło zaledwie 13 goli w lidze. To ich najlepszy wynik w tym stuleciu, a taki sam jak w sezonie 2007/08.
  • FC Porto straciło tylko 3 gole na własnym stadionie w lidze. Taka sytuacja wydarzyła się dopiero po raz czwarty w historii klubu (82/83, 87/88, 88/89, 14/15).
  • FC Porto pomimo słabszych rezultatów w lidze w poprzednich latach z takimi statystykami jak te z sezonu 2014/15, aż 12 razy sięgało po tytuł mistrzowski.
  • 82 punkty w portugalskiej lidze mającej 18 drużyn to najlepszy wynik klubu w historii.
  • FC porto wygrało 13 mecz z rzędu na Estadio do Dragao.
  • FC Porto wygrało 10 mecz z rzędu w lidze na własnym stadionie, zachowując przy tym czyste konto.

Autor: pawcyk27, 2015-05-23 06:29:11

Statystyki historyczne, a mimo to nie dały mistrzostwa... Ciekawe :P

pawcyk27, 2015-05-23 08:42:04

Sezon nie potoczył się tak jak miał, jednak mimo wszystko dla zawodników należą się gratulacje i podziękowania. Kilka wyników i meczów było świetnych! Niestety Benfica też grała fenomenalnie i to oni zasłużenie w tym roku wygrali. Za rok wrócimy jeszcze mocniejsi!