Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 27)

FC Porto B - SC Braga B 2:3

W 43. kolejce FC Porto B przegrało kolejny, już trzeci mecz z rzędu. Tym razem rezerwy FC Porto uległy rezerwom Bragi 2:3. Trener Luis Castro wystawił w tym meczu nieco rezerwowy skład, gdyż już w piątek "Smoki" zagrają w finale International Premier League przeciwko Manchesterowi City.

Największym pozytywem wczorajszego spotkania był bez wątpienia powrót do gry Mikela Agu. Nigeryjczyk pauzował 10 miesięcy z powodu złamania kości piszczelowej, na jednym z pierwszych treningów pierwszego zespołu w tym sezonie. Defensywny pomocnik we wczorajszym spotkaniu zagrał przez nieco ponad 30 minut.

FC Porto B kontynuuje fatalną passę. Wczorajsze spotkanie to już 5. z rzędu, w którym rezerwy nie potrafią wygrać. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 23. minucie, gdy świetnym strzałem z dystansu popisał się Francisco Ramos, który w tym meczu był kapitanem zespołu. Goście wyrównali tuż po przerwie za sprawą byłego zawodnika rezerw FC Porto, Fabio Martinsa. Portugalczyk również ładnie uderzył z dystansu. W 57. minucie "Smoki" ponownie wyszły na prowadzenie po sytuacyjnym strzale Andre Silvy. Jednak dwie ostatnie bramki były dziełem Bragi. Najpierw w 60. minucie Dolly Menga wykorzystał fatalny błąd Gudino, a w 85. minucie gola na wagę 3 punktów strzelił Pedro Monteiro. Młody środkowy obrońca wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i zdobył bramkę głową.

• 05.05.2015, 18:15, 43. kolejka Segunda Ligi
  • FC Porto B 2:3 SC Braga B
  • FC PORTO B: Raúl Gudiño; Víctor García, Diego Carlos, Zé António, Rafa; Graça, Francisco Ramos (Leandro Silva 65'), Pité, Pavlovski (Mikel 58'); Roniel (Frédéric 55'), André Silva.
    Rezerwowi: Kadú, David Bruno, Igor Lichnovsky, Anderson
  • BRAGA B: José Costa; Thales, Pedro Monteiro, Gonçalo Silva, Núrio; João Gamboa, Nuno Valente (Joca 67'), Chidi Osuchukwu (Nené 82'); Fábio Martins, Erivaldo, Carlos Fortes (Dolly Menga 60').
    Rezerwowi: André Silva, Pedro Eira, Oto´o, Oti.