Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 100)

FC Porto B 2:1 Desportivo Aves

FC Porto B nadal gra konsekwentnie. Remisuje bądź przegrywa na wyjazdach, ale przed własną publicznością zgarnia komplet klubów. Młode "Smoki" wygrały dziś 11. mecz u siebie (na 17). Tym razem ograli Desportivo Aves 2:1.

Wszystko co najważniejsze wydarzyło się w pierwszej połowie. Najpierw już w drugiej minucie prowadzenie rezerwom FC Porto dał Goncalo Paciencia. W 31. minucie wyrównał Vieira, ale ostatnie słowo w tej połowie należało do Frederica, który w 40. minucie pokonał bramkarza Aves.

Po tej wygranej, FC Porto B ponownie przesunęło się w górę tabeli i po 34. kolejce zajmuje 10. miejsce. W porównaniu z ostatnią kolejką zwycięstwo dało awans o jedną pozycje. Liderem pozostało Chaves, które jednak zaledwie zremisowało i ma teraz tylko punkt przewagi nad drugą Tondelą. Na trzecie miejsce spadło Freamunde.