Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 3)

LM: FC Basel bez problemów pokonało Thun

W ostatnim ligowym spotkaniu przed rewanżem z FC Porto, FC Basel przed własną publicznością pewnie pokonało czwarty w tabeli Thun 3:0. Dwie bramki dla mistrzów Szwajcarii strzelił Gashi, a jedno trafienie dołożył kapitan Streller.

Pierwszą bramkę FC Basel strzeliło w 45. minucie, gdy fatalne wyjście bramkarza wykorzystał Gashi, który najpierw uprzedził golkipera na linii pola karnego, a następnie w dość trudnej sytuacji posłał futbolówkę do pustej bramki. W 52. minucie było już 2:0. Basel wykorzystało kontratak, a po wrzutce Gonzaleza bramkę głową zdobył Streller. Wynik spotkania w 58. minucie ustalił Gashi. Albańczyk pokonał bramkarza Thun strzałem z 15. metra.

FC Basel powiększyło przewagę nad największymi rywalami - Young Boys i FC Zurich - kolejno do 10 i 11 punktów, lecz oba te kluby swoje spotkania zagrają dopiero w niedzielę.