Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 5)

LM: FC Basel przegrywa w hicie kolejki

W 21. kolejce ligi szwajcarskiej naprzeciw siebie stanęły dwie obecnie najlepsze drużyny w Szwajcarii - FC Basel oraz Young Boys. Rywal FC Porto w Lidze Mistrzów przegrał to spotkanie 2:4.

Mistrzowie Szwajcarii słabo rozpoczęli spotkanie i już po pierwszej połowie przegrywali 0:2. Kwadrans po przerwie wynik podwyższyli gospodarze i było już 3:0. Od tej pory FC Basel zaczęło grać lepiej, czego efektem były dwie bramki, lecz bramka na 3:2 wpadła dopiero w doliczonym czasie gry. Basel postawił wszystko na jedną kartę, lecz Young Boys skutecznie skontrowało i ustaliło wynik na 4:2.

Po porażce, FC Basel ma już zaledwie 5. punktów przewagi nad Young Boys. Trzecie w tabeli, FC Zurich ma 6. punktów straty.