Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 5)

UEFA Youth League: FC Porto wyeliminowało Real Madryt !

FC Porto sprawiło dziś miłą niespodziankę i po awansie z grupy, który wywalczyło sobie rzutem na taśmę w meczu z Szachtarem Donieck, w 1/16 Młodzieżowej Ligi Mistrzów pokonało faworyzowany Real Madryt w rzutach karnych.

Mimo atutu własnego boiska faworyzowani Królewscy nie zdołali sobie poradzić z młodzieżą FC Porto. Zawodnicy portugalskiego klubu zagrali bardzo dobre spotkanie i mimo natarcia w pierwszych 45 minutach ze strony gospodarzy na tablicy wyników widniało 0:0. Real miał kilka dogodnych sytuacji, jednak nie potrafił pokonać broniącego na co dzień w FC Porto B - Gudino, którego w jednej z sytuacji uratował słupek.

Po przerwie w 49. minucie zawodnik z Madrytu - Dani Fernández otrzymał drugą żółtą kartkę i opuścił plac gry. Mimo to, gospodarze zdołali objąć prowadzenie, a gola na trzydzieści minut przed końcem meczu strzelił Borja Mayoral. Gospodarze za wszelką cenę chcieli utrzymać ten wynik, jednak w 79. minucie FC Porto stanęło przed doskonałą okazją na bramkę. Rzut karny wykonywał bowiem Leandro, lecz górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz Realu Madryt! Dwie minuty później kibice byli świadkami ciekawej sytuacji. Quezada złapał piłkę do rąk, która wcześniej wyszła za linię końcową, jednak sędzia tego nie zauważył i wskazał na jedenasty metr...  Do piłki ponownie podszedł Leandro i uderzył w ten sam róg, tyle, że tym razem skutecznie.

W serii jedenastek fatalnie strzelali zawodnicy Realu Madryt. Dwukrotnie ich uderzenia wybronił Gudino, a raz piłka nie trafiła w światło bramki.

• Estadio Alfredo Di Stefano - Madryt 17/02/2015 - 1/16 UEFA Youth League
  • Real Madryt – FC Porto 1:1 (rzuty karne 1:3)
  • 1:3 Philipp Lienhart
  • Real Madryt: David Oliveros, Luismi Quezada, Philipp Lienhart, Benjamin Kuscevic, Dani Fernández (czerwona kartka 49’), Aleix Febas, Borja Sánchez (Sergio Molina 69’), Cristian Cedrés, José Lazo (Miguel García 79’), Dorian Babunski (Álvaro Tejero 52’), Borja Mayoral.
  • FC Porto: Gudino, Fernando Fonseca, Diogo Verdasca (Celestin Djim 79’), Malthe Johansen, Lumor Agbenyenu, Chidozie Awaziem, Clever (Moreto Cassamã 46’), Rui Moreira (João Cardoso 67’), Sérgio Ribeiro, Ruben Macedo, Leonardo Ruiz.

Autor: pawcyk27, 2015-02-17 15:31:16

Z tym karnym paranoja... Ale lepiej dla nas :P Dołączyliśmy więc do Atletico, które pokonało 1-0 Arsenal Londyn. Pozostałe pary: Szachtar - Olympiakos, Anderlecht - FC Barcelona, Benfica - Liverpool, Manchester City - Schalke 04, Ajax - AS Roma i Chelsea - Zenit

pawcyk27, 2015-02-17 15:37:45

Jak się nie mylę to gramy ze zwycięzcą pary Anderlecht - Barcelona czyli ubiegłoroczny triumfator to byłoby coś mieć na rozkładzie Real i Barce :)