Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 4)

LM: Zwycięski powrót FC Basel do ligi szwajcarskiej

W pierwszym meczu po zimowej przerwie w lidze szwajcarskiej, FC Basel, czyli rywal FC Porto w Lidze Mistrzów, wygrał z Grasshoppers 4:2.

W 19. kolejce ligi szwajcarskiej FC Basel grało w wyjazdowym spotkaniu z Grasshoppers. Mistrzowie kraju po pierwszej połowie prowadzili 1:0 po trafieniu Elneny'ego. Druga połowa rozpoczęła się od trafienia gospodarzy - bramkę strzelił Dabbur. Goście ruszyli do ataku, czego efektem były dwie bramki w ciągu 4 minut - trafienia Gashi'ego i Strellera. Gracze Grasshoppers po zaledwie minucie strzelili kontaktową bramkę i na kwadrans przed końcem na tablicy wyników widniało 2:3. Ostatnim akcentem spotkania była czwarta bramka FC Basel, a jej strzelem w 81. minucie był Xhaka.

Grasshoppers - FC Basel 2:4 (Dabbur 49, Lang 74 - Elneny 28, Gashi 69, Streller 73, Xhaka 81)
GRASSHOPPERS: Vasic; Gulen (Ravet 72'), Dingsdag, Grichting; Bauer, Lang, Abrashi, Pavlović; Caio (Ben Khalifa 72'); Ngamukol (Tarashaj 87') i Dabbur.
FC BASEL: Vaclik; Degen (Delgado 57'), Schar (Samuel 57'), Suchy, Safari (Calla 79'); Xhaka, Elneny; Gonzalez, Zuffi, Gashi; Streller.
Rezerwowi: Vailati, Kakitani, Huser i Embolo.
Żółte kartki: Abrashi (31'), Bauer (56') - Gonzalez (84'), Delgado (86')

FC Basel utrzymało swoją ośmiopunktową przewagę nad FC Zurich, gdyż ten klub również wygrał swój ligowy mecz 4:1 z St. Gallen.