Login :

Hasło :


FC Porto na Naszej Klasie FC Porto na Facebooku

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 79)

Reyes odrzucił propozycję Chivas

Reyes odrzucił propozycję Chivas

Diego Reyes odrzucił propozycję meksykańskiego Chivas, które chciało skorzystać z jego piłkarskich umiejętności i wykupić, bądź wypożyczyć obrońcę z FC Porto.

Młody obrońca nie znalazł uznania w oczach nowego trenera FC Porto i musi obecnie zadowolić się występami w rezerwach.  Mimo niezbyt komfortowej sytuacji zawodnik nie zdecydował się na rozmowy z klubem z jego rodzimej ligi, który występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej i zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli. Reyes jest bowiem wychowankiem obecnego lidera meksykańskiej Primera Divison - Ameriki i jak sam mówi, zbyt wiele zawdzięcza temu klubowi i nie byłby w stanie podpisać kontraktu z drużyną, która jest ligowym rywalem Ameriki.

"Prawda jest taka, że America na zawsze pozostanie w moim sercu. Nigdy nie mów nigdy, lecz naprawdę zawdzięczam bardzo wiele ludziom z Ameriki i kibicom. Moja rodzina i przyjaciele również wiążą się z tym klubem i nie mógłbym ich w pewien sposób zdradzić, dokonując wyboru z przenosinami do Chivas."

Co ciekawe Reyes mimo tego, że nie gra w pierwszym zespole FC Porto, to i tak jest powoływany do reprezentacji Meksyku. Ostatnio rozegrał pełne spotkanie przeciwko Holandii, a jego drużyna wygrała na wyjeździe 3:2. Środkowy obrońca zagrał bardzo pewnie i usłyszał wiele pochwał. Ciekawą wypowiedzią na jego temat popisał się jego były trener - Manuel Lapuente:

"Ten młody człowiek jest jak Xabi Alonso, Sergio Busquets, czy Toni Kroos. Według mnie nie posiada kluczowych cech dla środkowego obrońcy, lecz znakomicie wypełnia obowiązki defensywnego pomocnika, co niejednokrotnie pokazywał grając jeszcze w Americe. Reyes z łatwością potrafi podłączyć się do akcji ofensywnej, zagrać dokładnie kilkudziesięciometrowy przerzut, czy popisać się świetną prostopadłą piłką".

W obecnej sytuacji Porto, gdzie Casemiro nie wypełnia swoich obowiązków w takim stopniu, jak tego od niego oczekiwano, być może warto byłoby kiedyś spróbować na tej pozycji Reyesa?

Statystyki Diego Reyesa w tym sezonie:

 

Autor: pawcyk27, 2014-11-16 12:13:56

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Shoutbox:

Zdjęcie tygodnia


Poprzedni mecz

6. kolejka ligi portugalskiej
vs
Rió Ave FC-FC Porto
0 : 3
2025-09-19, 21:15
Estádio do Rio Ave FC (Vila do Conde)
(tak typowaliśmy)

Kolejny mecz

1. kolejka Ligi Europy
vs
Red Bull Salzburg-FC Porto
Typuj wynik meczu
2025-09-25, 21:00
Red Bull Arena Salzburg (Salzburg, Austria)

Liga portugalska

1FC Porto618
2Sporting CP512
Moreirense FC512
4Benfica Lizbona410
FC Famalicão510
Gil Vicente FC510
7SC Braga58
8Vitoria Guimarães SC57
9Casa Pia AC56
10GD Estoril Praia55
CD Santa Clara55
FC Arouca55
13FC Alverca54
Nacional Madeira54
15Estrela Amadora53
Rió Ave FC53
17AFS51
CD Tondela51

Buttony

Forum piłkarskie Benfica Lizbona AC Milan Liga portugalska SSC Napoli Sassuolo Serie A nufc.com.pl | Newcastle United LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United Pierwszy polski serwis o Gialloblu

Pozdrowienia


© 2009-2025 www.fc-porto.pl